REKLAMA

QuarticOn rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

2021-09-22 14:08
publikacja
2021-09-22 14:08

Zarząd działającej w branży e-commerce spółki QuarticOn podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych - poinformowała spółka w komunikacie. Przegląd będzie obejmował analizę i wybór optymalnych rozwiązań wspierających rozwój strategiczny firmy, przede wszystkim w zakresie dalszego zwiększania udziału spółki na rynkach Europy Centralnej i Południowej.

QuarticOn rozpoczyna przegląd opcji strategicznych
QuarticOn rozpoczyna przegląd opcji strategicznych
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Jak podano, obecnie udział sprzedaży zagranicznej przekracza 30 proc. całkowitych obrotów, natomiast spółka zamierza dążyć do wzmocnienia swojej pozycji na rynkach zagranicznych i wzrostu tego wskaźnika.

W ramach przeglądu opcji strategicznych pod uwagę zostaną wzięte różne scenariusze przyśpieszające rozwój spółki, w tym m.in. ewentualne możliwe przejęcie lub połączenie z innym podmiotem, zaangażowanie inwestora strategicznego zarówno finansowego jak i branżowego czy potencjalne partnerstwo strategiczne z zagranicznym podmiotem.

"Kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór przyszłego scenariusza [lub scenariuszy] będzie wpływ na optymalizację oferty emitenta i/lub znaczne poszerzenie udziału sprzedaży na konkretnym rynku. Wspomniane działania mają na celu przyśpieszenie wzrostu skali działania spółki, polepszenie wyników finansowych, a co za tym idzie, wzrost wartości dla akcjonariuszy" - podano w komunikacie.

"Nie można przy tym wykluczyć, że wybór konkretnego scenariusza mógłby prowadzić również do ewentualnej zmiany w obecnej strukturze akcjonariatu spółki, przy czym na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego żadne decyzje w zakresie wyboru konkretnej opcji dalszego rozwoju nie zostały podjęte" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki