Pytanie niespodzianka: Wszystkie strachy o 5G

Powoduje raka, promieniuje, a poza tym będą nas przez nią szpiegować. Skala absurdu plotek wokół planów rozwoju sieci 5G przybiera naprawdę spore rozmiary.

Postanowiliśmy więc zadać parę najczęściej zadawanych pytań wiceminister cyfryzacji Wandzie Buk. Pytań, rzecz jasna, niespodziewanych...

Masz własne pytanie albo pomysł na to, czym powinniśmy zająć się w kolejnym odcinku? Pisz na adres pytanie@bankier.pl

Polak sprzedaje czapki chroniące przed siecią 5G. „Nasze mózgi będą mogły odpocząć od mikrofal”

Sieć 5G dopiero wkracza do Polski, a już dziś zyskała grono przeciwników. To też pozwoliło na tworzenie innowacyjnych pomysłów. Polak postanowił stworzyć czapki, które jak sam zaznacza ochronią nasze mózgi przed promieniowaniem mikrofal.

 

PS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 iwonka50

A wiecie, że ta pani Buk nie jest żadnym ekspertem od elektrotechniki i telekomunikacji? Jest prawnikiem i gie wie o 5 Gie.
Jest mnóstwo publikacji w szanowanych medycznych czasopismach o szkodliwości promieniowania i pól EMF. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: RF, cancer, sleep disturbance, disorder. Tysiące badań. Ale wiadomo, biznes is biznes a sprzedaż częstotliwości i kupa pieniędzy dla rządu na horyzoncie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 klonder-m

Zawsze podczas gdy powstaje nowy twór to znajdują się jego przeciwnicy chociażby nie wiedzieli co to jest. Sieć 5G jest już używana w kilku krajach, ludzie cieszą się nową technologią. U nas dopóki 5G nie ujrzy światła dziennego to będzie na nią nagonka i już. Ja jestem dobrej myśli że w przyszłym roku będziemy mogli działać już na 5G.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 37 kruger73

O ile zwiększycie dopuszczalne normy promieniowania elektromagnetycznego na człowieka aby wprowadzić sieć 5G? I po co były wcześniejsze mniejsze normy skoro to promieniowanie jest zupełnie nie szkodliwe????

! Odpowiedz
11 6 jegosss112

U nas normy są 100 razy niższe niż na zachodzie, a na zachodzie jak widać ludzie mają się dobrze. Wcześniejsze normy były ustalane jeszcze za komuny i nie znaliśmy tak naprawdę skali w jakiej promieniowanie może być dla nas bezpieczne. Po prostu nie było możliwości technologicznych aby to sprawdzić. Możemy śmiało podnieść normy i cieszyć się z nowoczesnych technologii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 43 braveman1

Film z cyklu propagandowo - reklamowych. Czyli jak ogłupić społeczeństwo. Zero konkretów, tylko PR pani, której powiedziano co ma mówić. Porównanie jak to pani powiedziała do fal telewizyjnych.... Otóż zagęszczenie nadajników 5G musi być maksymalne. Muszą znajdować się w odległości od siebie co ok 100m (dla samochodów autonomicznych utrata sygnału = zatrzymanie lub wypadek). Odległości od przebywających w pobliżu nadajników ludzi są zatem bardzo skrócone. Długość fali jest inna, znacznie bardziej oddziałująca na ludzkie komórki. Zachowanie norm mocy (znając to co się dziej dotychczas w Polsce) oczywiście będzie nagminnie łamane. Na 5G gigantyczną kasę zrobią korporacje, dla których nie liczy się nic więcej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 iwonka50

Fale telewizyjne też są szkodliwe jak już porównywać. Wokół nadajników jest zwiększone ryzyko białaczki u dzieci.

! Odpowiedz
0 47 glos_rozsadku

Nie wiedziałem, że prawnicy znają się na fizyce, biologii i medycynie:
Wanda Regina Buk (ur. 16 marca 1988[1]) – polska urzędniczka państwowa, menedżerka i adwokat, wykładowca akademicki (...) Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2012) oraz Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers (2014). Ukończyła również podyplomowo studia z zakresu: międzynarodowych stosunków militarnych na Akademii Sztuki Wojennej (2014), pomocy państwowej w Szkole Głównej Handlowej (2016), a także Europejską Szkołę Dyplomacji (2013) oraz program Leadership Academy for Poland prowadzony we współpracy z Harvard University. W 2015 rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuki Wojennej[3][4].

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 iwonka50

Otóż to!

! Odpowiedz
0 59 konra74

Kamień spadł mi z serca! Naukowcy prowadzą spory na temat szkodliwości 5g na organizmy żywe, a wszelkie badania w powijakach bo to nowa technologia ale tutaj pani ekspert w randze wiceministera rozwiała wszystkie wątpliwości. Z panią wiceminister to bym nawet cofnął się w czasie i podziwiał wybuch reaktora w Czarnobylu - przecież to tylko promieniowanie, he, he, he, ha, ha, ha, wszystko jest promieniowaniem, wszechświat promieniuje, my promieniujemy, od urodzin do śmierci!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 43 myslcie_samodzielnie

Ołowiane zabawki dla dzieci, farby do zabawek, ścian i ubrań z arszenikiem, rentgen w sklepie obuwniczym, azbest na dachach, radioaktywna pasta do zębów, niektóre rzeczy dopiero z punku widzenia historii wydają się idiotyczne dziś, ciekawe jak będzie z 5G. Bruksela zrezygnowała z testów ze względu na obawy o zdrowie. A co do szpiegowania to każda rzecz podpięta do dowolnej sieci bezprzewodowej (wifi 5G itp) nadaje i odbiera, przy tak gęstej sieci nadajników 5G wszystko będzie można namierzyć co do centymetrów w przestrzeni, o samych danych nie mówiąc, dzisiaj o ile muszą przechodzić przez np. router w domu (można nad tym jakoś panować) to w 5G będą w zasięgu kilku/kilkunastu odbiorników, czyli nasze dane idą w świat bez możliwości kontroli z naszej strony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.