REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Przybywający do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test na koronawirusa

2021-11-27 20:35
publikacja
2021-11-27 20:35
Przybywający do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test na koronawirusa
Przybywający do Wielkiej Brytanii muszą wykonać test na koronawirusa
fot. Spitzi-Foto / / Shutterstock

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w sobotę nowe restrykcje, mające spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu omikron, w tym obowiązek wykonania testu PCR przez podróżnych przyjeżdżających do kraju i nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku. Wcześniej władze poinformowały o wykryciu pierwszych w kraju przypadków nowego wariantu koronawirusa.

"Każdy, kto przekracza granice Wielkiej Brytanii, będzie zobowiązany do przeprowadzenia testu PCR przed końcem drugiego dnia od przybycia. Do momentu uzyskania wyniku negatywnego osoby te będą musiały poddać się samoizolacji" - ogłosił premier Boris Johnson na konferencji prasowej w Londynie.

Osoby kontaktujące się z zakażonymi również będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Szef rządu zapowiedział zaostrzenie zasad dotyczących noszenia maseczek oraz przyspieszenie kampanii szczepień wzmacniających.

Uczestniczący z premierem w konferencji prasowej naczelny lekarz Anglii Chris Whitty ocenił, że obawy dotyczące mniejszej skuteczności szczepionek przy zakażeniu wariantem Omikron są uzasadnione.

W sobotę w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano pierwsze dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron. Rząd w czwartek wieczorem podjął decyzję o zamknięciu granic dla niebędących obywatelami kraju przyjeżdżających z RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe. W niedzielę do listy zostaną dodane Malawi, Mozambik, Zambia i Angola. Przylatujący stamtąd obywatele brytyjscy będą zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny we wskazanym przez rząd hotelu.

Pierwszy znany przypadek wariantu Omikron w Europie wykryto w piątek w Belgii. Dotychczas w Europie zakażenia nim zidentyfikowano również we Włoszech i w Niemczech.(PAP)

jbw/ akl/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
abcx
No nie możliwe, szczepionki jednak nie działają? trzy dawki i nic? trzeba się nadal testować?
jkarkoszka
Ach no nie mogę z tych rządów... - ile razy będą powtarzali te lockdowny na podroże, które nigdy jeszcze nie przyniosły żądanego efektu. Już po pierwszym takim lockdownie w Lombardii można było zrozumieć że to nie działa, a wirus i tak się przedostanie na cały świat. Zresztą teraz już w kilku miejscach wykryli Ach no nie mogę z tych rządów... - ile razy będą powtarzali te lockdowny na podroże, które nigdy jeszcze nie przyniosły żądanego efektu. Już po pierwszym takim lockdownie w Lombardii można było zrozumieć że to nie działa, a wirus i tak się przedostanie na cały świat. Zresztą teraz już w kilku miejscach wykryli ten nowy wariant, więc po co blokować loty jak wirus już jest u nas i się rozmnaża. Jeśli faktycznie jest grożny i szybko się namnaża to i tak już po ptakach. Czy loty będą czy nie to nic nie zmieni oprócz tego że ludziom dojdą dodatkowe problemy z podróżami.
dididif
"oprócz tego że ludziom dojdą dodatkowe problemy z podróżami" - dziobałaś i doszłaś do sedna. za pół roku z gminy nie wyjedziesz bez specjalnego zezwolenia od samego komunistycznego dygnitarza, co w Brukseli w bolszewickiej melinie raduje swoje serce.
marekpoznan
Zaraz zaraz, ale jak to..? Przecież szczypawki takie skuteczne, dlaczego ludzie po wzięciu trzech lub czterech dawek dwudawkowych preparatów mają się testować..? Ile dawek muszę wziąć aby mieć spokój, dziewięć wystarczy..?
emk6
definicja jest prosta:
dawek trzeba mieć więcej niż dana osoba ma.
dididif
"obawy dotyczące mniejszej skuteczności szczepionek przy zakażeniu wariantem Omikron są uzasadnione" - komunistyczne kłamstwa płynące szerokim strumieniem z bolszewickiej meliny w Brukseli spuszczają najzieleńsze kenkarty z wodą klozetową. Prawda jest taka, że preparaty nie działają w żaden sposób na chińskiego "obawy dotyczące mniejszej skuteczności szczepionek przy zakażeniu wariantem Omikron są uzasadnione" - komunistyczne kłamstwa płynące szerokim strumieniem z bolszewickiej meliny w Brukseli spuszczają najzieleńsze kenkarty z wodą klozetową. Prawda jest taka, że preparaty nie działają w żaden sposób na chińskiego wirusa, a "omikron tłumaczy" głupcom szczepionym z Breżniewem, dlaczego od teraz podlegają tym samym upodleniom co nieposłuszni.
prs
Nedzny festiwal "farmaceutyki wykwintnej" trwa w najlepsze..

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki