Promocja hotelu – jak wykorzystać Content marketing?

Internet stanowi obecnie dla branży hotelarskiej jeden z najważniejszych kanałów dotarcia do klienta. Narzędzia e-marketingu stwarzają ogrom możliwości zarówno w zakresie komunikowania o jego ofercie, zbierania opinii, recenzji, a także utrwalania wizerunku marki w świadomości Internautów. Odpowiednio przygotowane treści są podstawą wszystkich wymienionych działań. Jak nimi umiejętnie zarządzać, aby pojawiły się w miejscach, gdzie przebywają potencjalni odbiorcy?

Promocja hotelu – jak wykorzystać Content marketing? (Thinkstock)

Pamiętaj o optymalizacji treści 

Zanim zaplanujemy dystrybucję treści w wybranych kanałach internetowych, warto wspomnieć o potrzebie jej optymalizacji. Pamiętajmy, że zamieszczane przez nas materiały wizerunkowe, czy też promocyjne niebawem zaistnieją w wynikach wyszukiwania Google, a Internauci docierać będą do nich po wpisaniu konkretnych słów kluczowych, nie tylko brandowych.

Zwracajmy uwagę, aby najważniejsze z nich znalazły się w nagłówku, a także w pierwszych akapitach naszej informacji. Przykładowo jeżeli zależy nam na tym, aby zaprosić gości do robienia rezerwacji w hotelowej restauracji w Toruniu, powinniśmy zamieścić frazę restauracja Toruń, sale bankietowe Toruń itp. Zawsze bardzo istotne będzie słowo kluczowe związane z lokalizacją np. hotel Toruń.

Portale branżowe i lokalne newswire’y

W większości obiektów hotelowych, pensjonatów, zajazdów, poza standardową ofertą, realizowane są tzw. wydarzenia specjalne tj. otwarte konferencje tematyczne, targi, pokazy mody, czasami nawet koncerty. Warto o tym poinformować zarówno w lokalnych portalach informacyjnych, które coraz częściej przyjmują postać tzw. Newswire’a. Jest to bardzo wygodna forma komunikacji. Zakładamy własne konto, które umożliwi nam samodzielne publikowanie swoich materiałów prasowych. Jeżeli jest taka opcja, pamiętajmy o zamieszczeniu aktywnego odnośnika do strony internetowej naszego obiektu. Każdy hotel czy też pensjonat posiada ofertę okolicznościową np. ślubną. Warto przygotować sobie listę portali związanych z tematyką ślubną i sprawdzić gdzie oraz w jak sposób możemy zamieścić informację komunikującą o możliwościach organizacji ślubu w naszym hotelu.

Wykorzystaj kanały Social Media

Niezależnie od wieku, płci, czy też miejsca zamieszkania naszych potencjalnych Klientów, zawsze warto poszukać ich w portalach tj. Facebook, Google Plus, Instagram, Pinterest, Forsguare itp. Każdy z tych kanałów nieco inaczej funkcjonuje. Z pewnością dobrze jednak założyć tam konto, a następnie zamieszczać treści w różnych formach.

Facebook

Najpopularniejszym sposobem zaistnienia na Facebooku jest oczywiście fanpage. Tutaj z pewnością trzeba zadbać o systematyczną komunikację, publikowanie ciekawych i związanych z naszą codzienną działalnością zdjęć. Zadbajmy również o to aby pojawiły się opinie i recenzje związane z pobytem w naszym hotelu. Potencjalni Klienci z pewnością nie omieszkają sprawdzić tych informacji. Drugą ciekawą formą komunikacji w portalu Facebook są grupy. Nie można niestety publikować tutaj komunikatów jako strona Brandowa. Z pewnością jednak osoba odpowiedziana za dystrybucję treści powinna przygotować sobie listę grup odpowiadających wybranym celom, a następnie zainicjować tutaj subtelną komunikację.

Google Plus

Podobnie jak na Facebooku, tak na Google Plus również znajdziemy tzw. społeczności, gdzie także możemy zamieścić wartościowe dla nas informacje. Duże ułatwienie stanowi fakt, że na Google Plus możemy to już zrobić za pośrednictwem Strony brandowej. Dodatkowo z poziomu tego kanału istnieje możliwość założenia tzw. Strony biznesowej w Miejscach Google.

Instagram i Forsquare

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują kanały tj. Instagram czy Pinterest.com Co prawda nie stwarzają one dużych możliwości pod kątem zamieszczania treści, ale warto zaistnieć tam publikując zdjęcia. Jak wiemy Internauci uwielbiają oglądać obrazy i to dobrze wykonane. Ciekawe zdjęcie może szybciej zainteresować potencjalnego Klienta, zanim zapozna się on jeszcze z jakąkolwiek treścią. Działając na Instagramie pamiętajmy o przygotowaniu konkretnej grupy tagów, które pomogą nam dotrzeć do potencjalnych odbiorców np. #torun #kochamtorun #podrozepopolsce #relaks #slub itp.

Ciekawym i bardzo przydatnym narzędziem jest również Forsquare. Zainstalowane w firmie aplikacji mobilnej pozwala potencjalnemu Klientowi szybko zlokalizować hotel w danym mieście. Dobrze przygotowane konto, a także pozytywne opinie z pewnością przełożą się na pozyskanie nowych gości.

Buffer

Tworząc materiały do publikacji w Internecie możemy wspomóc się narzędziem o nazwie Buffer. Umożliwia ono sprawne przygotowanie komunikatu, a także załączenie fotografii, dzięki czemu otrzymujemy gotowy materiał do dystrybucji w wybranych kanałach.

Obecnie Content marketing stanowi podstawę wszelkich działań z zakresu marketingu w Internecie. Systematycznie tworząc materiały promocyjne, a także dystrybuując je w sieci zyskujemy nie tylko bardzo korzystny efekt wizerunkowy, ale i wspieramy pozycjonowanie strony www hotelu w wynikach wyszukiwania Google. Dodatkowo, korzystając z narzędzi tj. Instagram czy Forsquare łatwiej trafimy do użytkowników urządzeń mobilnych, którzy z pewnością stanowią ważnych dla nas klientów.

Regina Berdy
Dagmara Szkudlarek –Nowatkowska
Zlotystandard.info

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~vindi

A moim zdaniem kardynalnym błędem w content marketingu jest myślenie głównie w kategoriach SEO, i to w wersji sprzed 10 lat. Dobrze przeprowadzona kampania kierowana jest do ludzi, nie do wyszukiwarek. Robimy czasem reklamę obiektów noclegowych na goryiludzie.pl i odpowiednio spreparowany viralowy content potrafi zdziałać cuda.

! Odpowiedz
0 0 ~NocnyMarek

Ostatnio na ciekawy poradnik trafiłam właśnie w temacie promocji obiektów noclegowych http://guide.zapizap.com/informacja-o-poradniku/. Szczegółowe, bardzo praktyczne porady jak wypromować swoją firmę w sieci ;) Na pewno przyda się każdemu kto chce sam zająć się marketingiem internetowym.

! Odpowiedz
0 0 ~DoNocnyMarek

Właśnie sobie czytam ten poradnik, bardzo fajnie napisany. Czegoś takiego szukałam- wszystkie ważne wskazówki w jednym miejscu :)

! Odpowiedz
1 0 ~bartekdziedzic

Obecnie coraz więcej hoteli inwestuje w content marketing- na razie w blogi

! Odpowiedz
2 0 ~Damian

Bez systemu marketing automation, to jest spamowanie. Zapraszamy na youlead.pl

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.