Produkty Klasztorne planuje dwie emisje akcji; chce przejść na rynek główny

2017-01-12 14:02
publikacja
2017-01-12 14:02

Notowana na NewConnect spółka Produkty Klasztorne planuje w 2017 r. dwie emisje akcji, z których może łącznie pozyskać do 9 mln zł. W IV kwartale zamierza przenieść notowania na główny rynek. Wkrótce zmieniona zostanie również jej nazwa na Stoppoint.

"Do końca stycznia chcemy domknąć emisję akcji serii G o wartości 5 mln zł, która jest skierowana do naszych parterów biznesowych. W lutym chcemy rozpocząć proces emisji akcji serii H z prawem poboru dla akcjonariuszy posiadających akcje na dzień 9 stycznia 2017 r. - z tej emisji chcielibyśmy pozyskać do 4 mln zł. Łącznie z obydwu emisji G i H możemy pozyskać do 9 mln zł, jeśli wszystkie akcje zostaną objęte" - powiedział na konferencji Damian Puczyński, prezes spółki Produkty Klasztorne.

Dodał, że środki pozyskane z obydwu emisji posłużą na dokonanie przejęć oraz doinwestowanie procesów i technologii.

"Planowanemu na IV kw. 2017 r. przeniesieniu notowań spółki Stoppoint z NewConnect na rynek regulowany nie będzie towarzyszyć ani sprzedaż starych akcji, ani emisja nowych" - powiedział.

W grudniu 2016 r. Puczyński objął 265.545.165 akcji serii F spółki Produkty Klasztorne w zamian za wniesienie blisko 100 proc. udziałów w Dazumi - spółki zajmującej się tworzeniem i dostarczaniem technologii wykorzystywanych przez uczestników rynku logistycznego i e-commerce. W wyniku tej transakcji stał się większościowym akcjonariuszem spółki Produkty Klasztorne. Na grudniowym NWZ podjęto też decyzję o zmianie nazwy Produkty Klasztorne na Stoppoint.

Dazumi zajmuje się tworzeniem i dostarczaniem technologii wykorzystywanych przez różnych uczestników rynku logistycznego i e-commerce. Jest między innymi operatorem usługi „Stacja z Paczką”, która umożliwia klientom indywidualnym odbiór przesyłek na ponad tysiącu stacji benzynowych PKN Orlen. (PAP)

mbl/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki