REKLAMA

Produkty Klasztorne planuje dwie emisje akcji; chce przejść na rynek główny

2017-01-12 14:02
publikacja
2017-01-12 14:02

Notowana na NewConnect spółka Produkty Klasztorne planuje w 2017 r. dwie emisje akcji, z których może łącznie pozyskać do 9 mln zł. W IV kwartale zamierza przenieść notowania na główny rynek. Wkrótce zmieniona zostanie również jej nazwa na Stoppoint.

"Do końca stycznia chcemy domknąć emisję akcji serii G o wartości 5 mln zł, która jest skierowana do naszych parterów biznesowych. W lutym chcemy rozpocząć proces emisji akcji serii H z prawem poboru dla akcjonariuszy posiadających akcje na dzień 9 stycznia 2017 r. - z tej emisji chcielibyśmy pozyskać do 4 mln zł. Łącznie z obydwu emisji G i H możemy pozyskać do 9 mln zł, jeśli wszystkie akcje zostaną objęte" - powiedział na konferencji Damian Puczyński, prezes spółki Produkty Klasztorne.

Dodał, że środki pozyskane z obydwu emisji posłużą na dokonanie przejęć oraz doinwestowanie procesów i technologii.

"Planowanemu na IV kw. 2017 r. przeniesieniu notowań spółki Stoppoint z NewConnect na rynek regulowany nie będzie towarzyszyć ani sprzedaż starych akcji, ani emisja nowych" - powiedział.

W grudniu 2016 r. Puczyński objął 265.545.165 akcji serii F spółki Produkty Klasztorne w zamian za wniesienie blisko 100 proc. udziałów w Dazumi - spółki zajmującej się tworzeniem i dostarczaniem technologii wykorzystywanych przez uczestników rynku logistycznego i e-commerce. W wyniku tej transakcji stał się większościowym akcjonariuszem spółki Produkty Klasztorne. Na grudniowym NWZ podjęto też decyzję o zmianie nazwy Produkty Klasztorne na Stoppoint.

Dazumi zajmuje się tworzeniem i dostarczaniem technologii wykorzystywanych przez różnych uczestników rynku logistycznego i e-commerce. Jest między innymi operatorem usługi „Stacja z Paczką”, która umożliwia klientom indywidualnym odbiór przesyłek na ponad tysiącu stacji benzynowych PKN Orlen. (PAP)

mbl/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki