Prezydent Austrii za łagodzeniem sankcji wobec Rosji

Rosja nie jest gotowa na znalezienie rozwiązania konfliktu na Ukrainie - powiedział prezydent Austrii. Hainz Fischer wystąpił w Strasburgu na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Prezydent Austrii Heinz Fischer
Prezydent Austrii Heinz Fischer (fot. Mauricio Dueñas Castañeda / FORUM)

Hainz Fischer powiedział, że w ubiegłym tygodniu, podczas wizyty w Moskwie, miał możliwość długo rozmawiać z prezydentem Władimirem Putinem. Był przy tym obecny także szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Tematem była sytuacja na Ukrainie.

Zdaniem prezydenta Austrii, Rosja nie jest zadowolona z obecnej sytuacji oziębionych relacji z Europą oraz nałożonych na nią sankcji, ale także nie jest jeszcze gotowa na zapłacenie ceny za znalezienie rozwiązania. Również Ukraina, jak zauważył, która jeszcze mniej może być usatysfakcjonowana z obecnej sytuacji, nie jest przygotowana na poniesienie kosztów porozumienia.

Zdaniem prezydenta Fischera, wypełnienie porozumień z Mińska dawałoby taką nadzieję. Zauważył, że dobre relacje Unii z Rosją są korzystne dla obu stron i należy czynić wszystko, aby je poprawić. Zaproponowanie Ukrainie wstąpienia do NATO, na pewno, jak stwierdził, do tego się nie przyczyni.

Hainz Fischer uważa, że stopniowo sankcje wobec Rosji należy znosić. Okazują się bowiem nieskuteczne. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie ukraińskiego posła. Jeśli sugeruje Pan cofnięcie sankcji, proszę wskazać jak nakłonić Rosję do oddania zagarniętej części terytorium sąsiedniego państwa członka Rady Europy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/mg/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~zaraz

pewnie nie w tej części kraju mieszkał gdzie ruskie byli

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil