REKLAMA
PILNE

Prezes Skotanu zatrzymany w sprawie afery paliwowej

2006-06-30 15:22
publikacja
2006-06-30 15:22
Funkcjonariusze ABW zatrzymali dziś 6 osób w ramach śledztwa paliwowego. Wśród nich jest prezes Skotanu, były prezes zarządu Rafinerii Trzebinia, Grzegorz Ś. Prokuratura zarzuca grupie oszustwa akcyzowe na kwotę ok. 800 mln zł.

Zatrzymani są podejrzani o wprowadzenie w latach 2001-2004 produkowanych w Trzebini wyrobów bezakcyzowych, które wykorzystywane były następnie jako paliwa, mimo że nie spełniały wymogów jakościowych. Produkty sprzedawane były wybranym odbiorcom po cenach nie zawierających akcyzy. W procederze tym brali także udział pracownicy Instytutu Technologii Nafty w Krakowie i Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Zatrzymani zostaną w piątek przesłuchani w prokuraturze. Po przesłuchaniach prokurator podejmie decyzję o stosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Zatrzymanie prezesa Skotanu nastąpiło dzień przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy spółki i na kilka dni przed rozstrzygnięciem przetargu na tereny pod budowę instalacji biodiesela w Krakowie. Prokuratura podkreśla, że zbieżność dat jest tu przypadkowa. "Termin zatrzymania był planowany kilka miesięcy wcześniej" - powiedział rzecznik prokuratury Jerzy Balicki.

Prowadzone w krakowskiej Prokuraturze Apelacyjnej śledztwo paliwowe dotyczy nielegalnego obrotu paliwami z wyłudzeniem akcyzy oraz prania brudnych pieniędzy. Zarzuty postawiono już ponad 220 osobom. Przeciw blisko 80 oskarżonym skierowano do sądów 10 aktów oskarżenia.

P.O.
Źródło: PAP
Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki