Premier: nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Brukseli, gdzie w czwartek będzie mówił o ograniczeniu luki VAT i CIT. Szef rządu odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień dotyczących testu.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

W czwartek "Rzeczpospolita" opublikowała list polskiego mikrobiznesmana, który apeluje do premiera o wycofanie się z wprowadzenia testu przedsiębiorcy. Kilka dni wcześniej "Rz" napisała, że pomimo zapewnień, zgodnie z którymi takiego testu nie będzie, zmiany przepisów są wciąż przygotowywane.

Morawiecki zapewnił w czwartek na Twitterze, że taki test nie zostanie wprowadzony. "Za godzinę lecę do Brukseli, gdzie będę mówił o naszych sukcesach w ograniczaniu luki VAT i CIT. Ale jeszcze zanim wystartuję, chcę jasno powiedzieć, bo widzę, że sprawa ciągle wywołuje emocje: NIE BĘDZIE ŻADNEGO TESTU PRZEDSIĘBIORCY" - napisał premier.

Tzw. test przedsiębiorcy miałby umożliwić określenie, kto rzeczywiście jest przedsiębiorcą, a kto tylko korzysta z preferencyjnego opodatkowania. Został on uwzględniony w projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Z przyjętej w pod koniec kwietnia przez rząd APK wykreślono jednak zapisy dotyczące "testu przedsiębiorcy".

Zamiast proponowanego pierwotnie przez MF testu, resort finansów postuluje uszczelnienie kwalifikacji przychodów do źródła "pozarolnicza działalność gospodarcza" - zmiany mają być wypracowane wspólnie z MPiT, MIiR i RDS.

agzi/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 9 prezes_jan

Wy PiSowcy tworzycie kraj komunistyczno-socjalistyczny, a to doprowadzi Polskę do poważnych kłopotów.

! Odpowiedz
12 9 trooper

Pinokio.

! Odpowiedz
9 11 dolafika

Znowu ci nos rośnie hehe a z czego sfinansujesz rozdmuchany socjal ? Mateusz nie kłam prosze

! Odpowiedz
18 16 loosac

Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy... (dzisiaj)

! Odpowiedz
21 10 szlachta-nie-pracuje

niech jeszcze zrobią test pisiora czy juz obrzezany czy jeszcze gojowski

! Odpowiedz
27 31 glos_rozsadku

zwał jak zwał, do wyborów nie będzie, a potem to hue hue hue hue hue

! Odpowiedz
1 10 po_co

Dlatego partie powinny podpisywać kontrakt społeczny, a tak naprawdę nie partie tylko posłowie.
Jak głosują inaczej niż się umawialiśmy i są na to dowody to kasujemy mandat poselski i do widzenia.

Jeżeli pojawi się partia która obieca mi i przedstawi notarialny zapis który może zostać uznany za taki kontrakt to nawet przy nieakceptowalnym programie poprę ich z marszu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 glos_rozsadku odpowiada po_co

albo inaczej. Zbierane są wszystkie ustawy i w 1 referendum Polacy decydują co przyjąć a co odrzucić przez następne 4 lata. I politycy muszą wdrożyć to co przegłosowali w referendum.

! Odpowiedz
4 2 kryzysio odpowiada glos_rozsadku

Ale przecież nie można powierzyć tak ważnych spraw w ręce jakiegoś przypadkowego gojowskiego społeczeństwa!

! Odpowiedz
0 6 po_co odpowiada glos_rozsadku

Ustawa to ustawa, można się wkurzyć i zrobić rewolucję ale to zupełnie inne sprawy.
Poseł powinien być finansowany z okręgu z którego pochodzi, jak Warszawę stać to może płacić posłowi i milion złotych miesięcznie nie interesuje mnie to. Ważne natomiast aby poseł siedział w kieszeni danego miasta, wolę 940 posłów opłacanych z budżetu miasta, z kontraktami i obietnicami składanymi lokalnie niż 460 finansowanych z budżetu państwa w kieszeniach partii bez możliwości odwołania.

Ustaw nie chcę anulować ale chcę mieć możliwość odwołania posła który pracuje dla mnie (przez mnie rozumiem lokalne społeczności).
Jak poseł obiecuje wolny rynek, a głosuje za "testem przedsiębiorcy" to ja mu chętnie podziękuje bo umówiliśmy się na coś innego. Jak nowa autostrada ma przeciąć moje miasto i wysyłam posła po to aby głosował przeciwko (co nie musi być w interesie pozostałych posłów, a tym bardziej obywateli) to jak zagłosuje za, to powinienem mieć prawo wywalić kłamcę na zbity ... no wiadomo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne