Premier: Należy zastanowić się, jak sprawić, by abonament RTV był powszechnie płacony

2019-09-05 11:07
publikacja
2019-09-05 11:07

W przyszłości należy zastanowić się, jak spowodować by abonament RTV na poziomie niskim, lecz dość powszechnym, był płacony przez tych, którzy korzystają z radioodbiorników i telewizorów — powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

/ fot. Johan10 / YAY Foto

Szef rządu był pytany w wywiadzie dla money.pl, czy abonament RTV zostanie zlikwidowany.

"Abonament RTV jest płacony przez niewielką liczbę mieszkańców, tych, którzy płacą ten abonament, dlatego rzeczywiście w przyszłości należy zastanowić się, jak spowodować, żeby on był na poziomie niskim, ale dość powszechnym płacony przez tych, którzy korzystają z radioodbiorników, z telewizji. Ale dzisiaj nie ma planów przebudowy żadnej, takiej bardzo konkretnej, jeśli chodzi o RTV" – powiedział premier.

"My z budżetu dla radia i telewizji przekazujemy słuszne i sprawiedliwe rekompensaty. Nasi poprzednicy chcieli zdołować radio publiczne i telewizję publiczną, które są ważne dla przekazywania misji publicznej. TVP Kultura, TVP Historia, programy, teatr telewizji jest chwalony nawet przez naszych konkurentów" – dodał.

Uwagę dziennikarza, że jeszcze w "Wiadomościach" powinno być "troszkę bardziej rzetelnie", premier odparł: "proszę się przyjrzeć wiadomościom TVN, wtedy porozmawiamy".

Na komentarz prowadzącego, że TVN to "prywatny podmiot i może robić, co chce", szef rządu zareagował, wskazując, że "wszyscy podlegają pewnym regułom obiektywizmu i pewnej uczciwości przedstawiania faktów".

"Generalnie rzecz ujmując, misja publiczna radia i telewizji jest pewnym dobrem publicznym, dlatego rekompensujemy te ubytki z abonamentu, które na skutek działań naszych poprzedników nastąpiły" – dodał. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
heimir
W Niemczech jak się meldujesz, a masz obowiązek meldunkowy ścisły, to dostajesz do dwóch tygodni list z żądaniem zapłaty 17,50€ miesięcznie na abonament RTV i nikogo nie obchodzi ze ledwo mówisz po niemiecku. Jakoś tam Polacy grzecznie płaca na ZDFy i inne stacje znane z antypolskich wypowiedzi, a we własnym kraju W Niemczech jak się meldujesz, a masz obowiązek meldunkowy ścisły, to dostajesz do dwóch tygodni list z żądaniem zapłaty 17,50€ miesięcznie na abonament RTV i nikogo nie obchodzi ze ledwo mówisz po niemiecku. Jakoś tam Polacy grzecznie płaca na ZDFy i inne stacje znane z antypolskich wypowiedzi, a we własnym kraju to już taki problem? Nie rozumiem.
jes
Zlikwidować TVP2 i regionalne. Zostawić jeden kanał, bez reklam i za niego niech płacą ci co lubią mieć wciskaną ciemnotę.
search
Niech placa ci co ogladaja tzn elektorat PIS. Powinny byc dekodery lub karty do ogladania TVP.
Placisz ogladasz, nie to tylko pozostanie ci polsat i tvn. Takie rozwiazanie bylo by sprawiedliwe dla ciemnego luda
zenonn
Więcej haraczy! Położyć nacisk na ciemny lud aż się ugnie
Kura kartoffel krokodyl zero itp na śmietnik historii
Nalezy sie zastanowic ile batów powinien dostać każdy polityk za wku rwianie wyborców.
Za każde słowo operator bata wali w plery
Klasa próżniacza na zleceniu bandytów kradni ile wlezie
Od
Więcej haraczy! Położyć nacisk na ciemny lud aż się ugnie
Kura kartoffel krokodyl zero itp na śmietnik historii
Nalezy sie zastanowic ile batów powinien dostać każdy polityk za wku rwianie wyborców.
Za każde słowo operator bata wali w plery
Klasa próżniacza na zleceniu bandytów kradni ile wlezie
Od każdego oddechu i pierda powinna być opłata
Dla elit opłata mnożona przez ilosc popierających wyborców.
Fuj

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki