REKLAMA

Prawie 100 dodatkowych połączeń od Polregio na wakacje

2022-06-21 14:00
publikacja
2022-06-21 14:00
Prawie 100 dodatkowych połączeń od Polregio na wakacje
Prawie 100 dodatkowych połączeń od Polregio na wakacje
fot. Robson90 / / Shutterstock

Największy polski przewoźnik kolejowy - Polregio, uruchomi w sezonie wakacyjnym niemal sto nowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych - poinformowała we wtorek kolejowa spółka.

W sumie będzie to oznaczało uruchomienie 5 tys. 460 dodatkowych pociągów.

Jak informuje Polregio, od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Ma być też więcej połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

Polregio uruchomi również nadmorskie, sezonowe połączenia ze stolicy Wielkopolski. Chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście oraz Poznań – Kołobrzeg. Pociągi będą ponadto kursować w relacjach Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin, a połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie realizowane codziennie.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Specjalne, wakacyjne trasy Polregio pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewni weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

W województwie małopolskim Polregio zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce, a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy "Energylandia BIS", które podwoją całkowitą liczbę kursów.

Jak informuje przewoźnik, sezonowe trasy Polregio obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Korsze.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów oraz Lublin – Jarosław. Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych.

Polregio SA to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 26 proc. udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki