Pracownicy KGHM-u używają elektrycznych hulajnóg

Pracownicy z Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź poruszają się pomiędzy położonymi w różnych częściach Lubina biurowcami, używając elektrycznych hulajnóg. To pilotażowy, proekologiczny projekt, wprowadzony przez miedziową spółkę.

(KGHM)
Jak podkreślono w przesłanym we wtorek PAP komunikacie, hulajnogi używane przez pracowników KGHM zostały wyprodukowane przez polską firmę. Rozstawiono je przy biurowcach, pomiędzy którymi poruszają się pracownicy COPI. Odległości pomiędzy tymi biurowcami wynoszą nie więcej niż dwa kilometry.

Pomysłodawca projektu Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny COPI, podkreślił, że używanie alternatywnego środka transportu na krótkich dystansach ma wiele zalet. „Zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, które jest największe w pierwszej fazie jazdy autem, oszczędzamy czas oraz obniżamy koszty. Hulajnogi są tanie w eksploatacji i znakomicie sprawdzają się w Zagłębiu Miedziowym. Pokonanie jednego kilometra na hulajnodze zajmuje około 3 minut – powiedział Jazownik.

W komunikacie podkreślono też, że pracownicy COPI do przemieszczania się po całym Zagłębiu Miedziowym używają również elektryczne auta. KGHM uruchomił punkty do ładowania samochodów elektrycznych; mogą z nich za darmo korzystać też właściciele aut elektrycznych w regionie.

Rozwój alternatywnych źródeł energii oraz nowych technologii przyjaznych środowisku to – jak podkreślono – jeden z priorytetów strategii rozwoju miedziowej spółki. Zakłada ona zaspokojenie w 50 procentach do 2030 roku zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną ze źródeł własnych i OZE.

autor: Piotr Doczekalski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 pc1974

Super!

! Odpowiedz
4 6 dziki_losos

Która polska firma produkuje e-hulajnogi?

! Odpowiedz
0 6 mjwhite

epis.pl

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.