REKLAMA

Powstała pierwsza na świecie pizzeria obsługiwana przez robota

2021-07-17 12:00
publikacja
2021-07-17 12:00
Powstała pierwsza na świecie pizzeria obsługiwana przez robota
Powstała pierwsza na świecie pizzeria obsługiwana przez robota
/ Pazzi

W Paryżu otwarto pierwszą na świecie pizzerię, w której można zjeść pizzę w pełni przygotowaną przez robota - poinformowały francuskie media. Po zamówieniu w samoobsługowej kasie pizzerii Pazzi w ciągu pięciu minut na oczach klienta robot przygotowuje placek z wybranymi przez klienta składnikami.

Robot o wielu ramionach samodzielnie rozkłada ciasto, nakłada sos pomidorowy i dodaje wybrane składniki, by następnie umieścić pizzę w piekarniku, a po upieczeniu zapakować ją do tekturowego pudełka i podać klientowi.

Maszyna potrafi przyrządzić 80 pizz na godzinę, a ceny w lokalu wynoszą od 7 do 13,6 euro. W lokalu pracownicy odpowiadają jedynie za utrzymanie stolików w czystości oraz rozmowę z klientami.

W podobne roboty do automatycznego przygotowywania posiłków inwestuje się w Stanach Zjednoczonych. W San Francisco przez dwa lata, do czerwca 2020 roku, działała restauracja z hamburgerami, w której kanapki przygotowywał właśnie robot.

W Szwecji z kolei start-up BonBot pracuje nad robotem przygotowującym i serwującym samodzielnie lody, a inna francuska firma niedawno testowała swojego robota do przygotowywania dań na patelni typu wok.

ska/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
damamad
Wydaje mi się, ze to bardziej na pokaz i jako działanie marketingowe niż efektywne.
Spokojnie da się zaprojektować "automat" robiący te pizze na dużo mniejszej przestrzeni. Tu mamy kilka robotów machających ramionami jak ludzi i zajmujących olbrzymią przestrzeń. Trochę bez sensu.
boczekinvestmens
W Polszce od dawna pompa nalewa paliwo do baku, a nie pracownik z wiadra, litry liczy komputer, a nie pracownik na wiadra. Także nic nowego !
kris74keh
Obysmy nie dożyli czasów ,że to nieliczni ludzie będą obsługiwać roboty. Postęp powinien mieć też swoje granice.
samsza
Przecież to oczywiste, że roboty powinny obsługiwać ludzi, tylko w ten sposób wyeliminujemy systemowy rasizm.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki