REKLAMA

Portfel zamówień Asseco SEE na 2020 rok wyższy o 16 proc.

2020-10-29 12:12
publikacja
2020-10-29 12:12
Asseco Poland

Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe na 2020 rok ma wartość 150,2 mln euro, czyli jest o 16 proc. wyższy rok do roku - podała spółka w prezentacji.

Firma podaje wartość portfela zamówień liczoną według tzw. pierwszej marży, czyli wyniku bez kosztów podwykonawstwa. Portfel zamówień w zakresie przychodów wynosi 214 mln euro, o 12 proc. więcej rok do roku.

Portfel zamówień (pierwsza marża) na czwarty kwartał jest o 14 proc. wyższy rok do roku i sięga 39 mln euro.

"Jesteśmy pozytywnie nastawieni do wyników IV kw. Patrząc na konsensusu rynkowy wydaje nam się, że spełnimy oczekiwania rynku. Nie widzimy większych zagrożeń, również w związku z pandemią" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prezes Piotr Jeleński.

"O przyszłym roku będziemy mówili po wynikach rocznych. Mogę jedynie powiedzieć, że będziemy chcieli pokazać dalsze wzrosty" - dodał.

Konsensus PAP Biznes zakłada, że w 2020 roku grupa wypracuje 1,03 mld zł przychodów oraz 106,6 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach ASEE miało 691,8 mln zł przychodów i 81,9 mln zł wyniku netto.

Spółka podała w czwartek, że portfel zamówień Payten - segmentu odpowiadającego za obsługę płatności - na 2020 rok ma wartość 80,3 mln euro, co oznacza wzrost o 24 proc. rok do roku. Wartość zamówień do realizacji w czwartym kwartale to 20,6 mln euro, o 11 proc. więcej niż przed rokiem.

W zakresie rozwiązań bankowych i dedykowanych wartość zamówień na 2020 rok liczy 70 mln euro i jest o 9 proc. wyższa niż rok wcześniej. Zlecenie na czwarty kwartał mają wartość 18,4 mln euro (wzrost o 16 proc. rok do roku).

Prezes podał, że sytuacja pandemiczna negatywnie wpływa na działalność niezależnej sieci bankomatów grupy oraz rozwój w Ameryce Łacińskiej.

"W przypadku sieci bankomatów negatywny wpływ pandemii w skali roku zbliży się do 1 mln euro. Tam ten efekt będzie najmocniej widoczny" - powiedział.

"W Ameryce Łacińskie, gdzie budujemy sieć dla banków, COVID-19 spowolnił nasz rozwój, ograniczając możliwość fizycznego kontaktu. W Peru i Kolumbii oczekiwania są w tej chwili dużo mniejsze niż pierwotnie" - dodał.

Jeleński poinformował, że grupa przygląda się przejęciom wielu mniejszych i średnich podmiotów.

"Mamy dużo tematów, głównie lokalnych. Nasze zespoły przeglądają te cele, dużo się dzieje" - powiedział. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki