REKLAMA

Polnord utrzymuje rekordowy trend sprzedaży w II kwartale

2017-07-10 10:38
publikacja
2017-07-10 10:38

Grupa kapitałowa Polnord sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 651 lokali netto (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy) w I półroczu 2017 r., podała spółka.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Liczba lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym Grupy za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. wyniesie 337 szt. (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy)" - czytamy w komunikacie.

– Osiągane od początku bieżącego roku rekordowe wyniki sprzedaży na poziomie ponad 300 lokali na kwartał są wynikiem realizacji przyjętej strategii Spółki, zgodnie z którą dążymy do jak najszybszej zabudowy posiadanego banku ziemi i stałego rozszerzania naszej oferty. Efektem tych działań jest także znaczący wzrost liczby przekazanych mieszkań. W I kwartale br. było to 109  lokali, a w II kwartale jest ich o 119 więcej – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.

Najliczniejsze wydania mieszkań miały miejsce na projektach deweloperskich zlokalizowanych w Trójmieście i Warszawie, podano także.

W II kwartale 2017 r. spółki w 100 proc. zależne od Polnord wprowadziły do sprzedaży łącznie 596 mieszkań. Na liczbę tę złożyło się: 209 mieszkań budowanych w podwarszawskich Ząbkach w II etapie osiedla Neptun II, 152 lokale w nowej inwestycji Studio Morena w Gdańsku, 139 lokali w ramach kolejnego etapu inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach k/Gdańska oraz 96 mieszkań w nowym budynku, który powstanie na terenie osiedla Tęczowy Las II w Olsztynie. Jednocześnie, w omawianym okresie, spółka Fadesa Polnord Polska wprowadziła na rynek 83 apartamenty w ramach inwestycji Innova III we Wrocławiu, a o 80 kolejnych mieszkań powiększyła się oferta stołecznego osiedla Stacja Kazimierz, które jest wspólną inwestycją Polnordu i Grupy Waryński.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki