REKLAMA

Polacy o sobie: Dobrzy ludzie w złym kraju

2006-07-24 07:07
publikacja
2006-07-24 07:07
"Gazeta Wyborcza" pisze, że Polacy mają złe samopoczucie narodowe. Dziennik publikuje wyniki sondażu na temat wzajemnych skojarzeń, jakie mają o sobie Polacy i Niemcy.

Wśród Polaków panuje opinia, że w naszym kraju panuje bieda, korupcja, niestabilna sytuacja polityczna i picie alkoholu. Powszechne jest też przekonanie, że nasza gospodarka jest w złym stanie i występuje wysoka inflacja. Lepiej natomiast oceniamy siebie jako ludzi: uważamy, że jesteśmy gościnni i pracowici.

Gazeta podkreśla, że Polska kojarzy nam się częściej z tym, co złe, niż z tym, co dobre. Określenia pozytywne z sondażowej listy wybierało średnio 37 procent Polaków, a negatywne - 44 procent. Dziennik zaznacza, że niemieckie oceny naszego kraju są jeszcze gorsze. Siła skojarzeń negatywnych jest wprawdzie na podobnym jak w Polsce poziomie 44 procent, ale za to Nimecy mają mniej pozytywnych skojarzeń na temat Polski - tylko na poziomie 27 procent.

Sondaż dla "Gazety Wyborczej" wykonała PBS DGA w dniach 9-11 czerwca na próbie reprezentatywnej 1018 osób oraz Institut Fur Demoskopie Allensbach w dniach 1-13 czerwca na próbie reprezentatywnej 1393 osób.

gw/jurczynski/ab
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki