REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Piosenkarka Dorota R. z zarzutami. Jej były mąż Emil S. zatrzymany

2021-11-30 12:10, akt.2021-11-30 16:06
publikacja
2021-11-30 12:10
aktualizacja
2021-11-30 16:06

Piosenkarka Dorota R. oraz jej były mąż Emil S. usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej zarzuty w sprawie działania na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmów. R. usłyszała jeden zarzut, a S. - 45 zarzutów.

Piosenkarka Dorota R. z zarzutami. Jej były mąż Emil S. zatrzymany
Piosenkarka Dorota R. z zarzutami. Jej były mąż Emil S. zatrzymany
fot. Nawrocki / / FORUM

"Dorota R.-S. usłyszała zarzut udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej – spółki prawa maltańskiego" - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 roku. "Dorota R.-S. przejęła wówczas funkcję dyrektora, jak również zasiadała w zarządzie spółki w zamiarze, aby Emil S. będący dłużnikiem udaremnił zaspokojenie wierzycieli" - tłumaczyła Aleksandra Skrzyniarz.

"Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanej w dniu 29 listopada 2021 r. zastosowane zostały wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze" - podała.

Z kolei Emilowi S. przedstawiono w prokuraturze łącznie 45 zarzutów obejmujących udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie, a następnie przeniesienia na nią majątku w postaci pieniędzy w kwocie ponad 12 mln złotych. "Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych" - przekazała.

"Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe" - powiedziała prokurator dodając, że czynności z podejrzanym trwają.

Dorocie R.-S. za zarzucony czyn grozi do 5 lat więzienia, Emilowi S. do 10 lat.

O sprawie jako pierwszy napisał we wtorek portal rmf24.pl. Po publikacji do sprawy na swoim profilu na Facebooku odniosła się Dorota R. (pisownia oryginalna - PAP). "Jako producent kreatywny ,tworząc film od a do z ,wykonałam swój obowiązek przynosząc gotowe dzieło.ba! Nie byle jakie bo bijące kinowe rekordy oglądalności 2021 roku. Drugiego producenta Mojego ex męża zadaniem bylo przynieść na to budżet ,dopiąć umowy z inwestorami i opłacić ekipę" - napisała piosenkarka.

"On dostał hita,ja same problemy.Emil z ponoć kilkadziesiecioma zarzutami został zatrzymany. Ja jako Prezez spółki dostałam jeden zarzut i pewnie pare lat bronienia się w sądzie. Rozumiem . Za głupotę ,naiwność i zaufanie się płaci. Brak świadomości nie zwalnia z odpowiedzialności. Byłam na to psychicznie przygotowana.chce pomoc inwestorom i ekipie odzyskać pieniądze dlatego z syndykiem omawiam porozumienie od miesiąca.dalej będę promować oraz dystrybuować ten wspaniały film ale już SAMA! Nauczka na przyszłość : jesteś artystą? Twórz filmy ,a nie spółki. Do tego pierwszego jak widać mam talent. ps : nie musicie mi zasłaniać oczy w artykułach. Niczego się nie wstydzę bo nie mam nic na sumieniu" - dodała Dorota R.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (11)

dodaj komentarz
grab
Nosił wilk razy kilka i ponieśli wilka...
langdon25
Doda będzie się tera wyginać śmiało przy rurach w celu :-))))
300_pala odpowiada samsza
To nic w porównaniu z Jarozbawem
potiomkin
Uspakajam fanów - w Polsce jeszcze żaden bogacz nie trafił do więzienia. No chyba, że bawił się w politykę jak Chodorkowski albo Nawalny.
db009
Zdefiniuj bogacz, bo dla Ciebie pewnie każdy kto jeździ E-klasą jest już bogaczem, podczas gdy prawdziwy bogacz to G63, RR itp. Poza tym nie każdy ma znajomości, bo ma pieniądze. Artyści i aktorzy nie są "Bogaci", bo zarabiają 20 tys zł bogactwo zaczyna się od >10tys/usd na czysto miesięcznie
andregru odpowiada db009
Ale ich styl życia jest dla większości Polaków nie osiągalny , dlatego są uważani za bogatych . "Artyści i aktorzy nie są "Bogaci", bo zarabiają 20 tys zł " - to zależy od punktu odniesienia .
db009 odpowiada andregru
Równie dobrze osoba zarabiająca 2 tys zł jest bogata w odniesieniu do bezdomnego. Możesz nazwać ich klasą średnioą, ale bogatym? Aktora? W Polsce?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki