REKLAMA

Photon Energy rozpoczyna budowę elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech

2020-06-04 08:00
publikacja
2020-06-04 08:00
fot. Kai Försterling / Reuters

Photon Energy rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia na Węgrzech dziesięciu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp - podała spółka w komunikacie. Grupa zakłada, że jej przychody wzrosną dzięki nowym elektrowniom o 1,94 mln euro w skali roku. Uruchomienie elektrowni planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

W komunikacie podano, że po uruchomieniu projektu łączna moc portfela elektrowni na Węgrzech zwiększy się do 49,2 MWp, a globalnie do 88,7 MWp. Spółka oczekuje, że po uruchomieniu elektrownie będą generowały ok. 20 GWh zielonej energii rocznie.

Grupa będzie obsługiwać elektrownie za pośrednictwem czterech zależnych spółek projektowych, posiadających łącznie dziesięć koncesji w ramach systemu wsparcia METÁR.

"Pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot w ramach taryfy gwarantowanej w wysokości 33 360 HUF za MWh (około 96,6 EUR za MWh) przez 15 lat i 5 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 29 955 MWh na licencję" - podano w komunikacie.

"Pozostałe pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do takiej samej taryfy gwarantowanej na 17 lat i 11 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej 34 813 MWh na licencję. Całkowite roczne przychody wszystkich dziesięciu elektrowni mają wynieść 1,936 mln euro" - dodano.

Photon Energy to notowany na NewConnect dostawca rozwiązań fotowoltaicznych. Od powstania w 2008 roku firma zbudowała i oddała do użytku w Europie i Australii elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MWp.

W połowie maja Photon Energy informował, że zamierza przenieść notowania z NewConnect na rynek regulowany GPW. Zmianie notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji. (PAP Biznes)

sar/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki