WAŻNE

Petrolinvest prowadzi negocjacje w celu sprzedaży udziałów TOO OTG

2017-04-21 09:14
publikacja
2017-04-21 09:14

Petrolinvest i jego spółka zależna Occidental Resources Inc. prowadzą negocjacje w celu sprzedaży udziałów w TOO OilTechnoGroup na rzecz spółki celowej utworzonej przez zagranicznego przedsiębiorcę z branży wydobywczej i paliwowej. O 9:15 obrót akcjami spółki jest zawieszona, po wzroście kursu o 24,65%.

Prezes Petrolinvestu Bertrand le Guern / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

"Spółka i jej podmiot zależny – Occidental Resources Inc. rozpoczęły negocjacje, których celem jest w szczególności doprowadzenie do:

(i) sprzedaży udziałów w spółce TOO OTG na rzecz spółki utworzonej w tym celu przez inwestora;

(ii) przejęcia zobowiązań kredytowych oraz zobowiązań inwestycyjnych TOO OTG;

(iii) przyznania spółce uprawnienia do udziału w zysku spółki celowej" – czytamy w opóźnionej informacji poufnej.

Negocjacje są prowadzone w oparciu o umowę ramową zawartą w grudniu 2015 r.

Transakcja zostanie zrealizowana po spełnieniu się szeregu uzgodnionych przez strony warunków zawieszających, w tym uzyskaniu zgody Ministerstwa Energetyki Republiki Kazachstanu na zawarcie umowy sprzedaży 100% udziałów w TOO OTG.

W odrębnym komunikacie Petrolinvest podał, że negocjacje dotyczą też przejęcia przez inwestora wszelkich zobowiązań finansowych TOO OTG, w tym także zobowiązań wynikających z zawartej umowy kredytu oraz zobowiązań inwestycyjnych TOO OTG wynikających z aneksu do kontraktu OTG nr 993 na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów zawartego w dniu 30 czerwca 2016 r. pomiędzy TOO OTG a Ministerstwem Energetyki Republiki Kazachstanu, w ramach którego spółce TOO OTG przedłużono okres poszukiwawczy do dnia 18 marca 2019 r.

"Celem prowadzonych negocjacji jest także umożliwienie finansowania działalności wydobywczej i produkcyjnej EmbaYug Neft we współpracy z partnerem kazachskim, co mogłoby stanowić alternatywę dla przedłużającego się procesu sprzedaży udziałów EmbaYug Neft" – czytamy dalej.

"Zarząd spółki informuje, że negocjacje prowadzone w następstwie zawartej umowy ramowej są na bardzo zaawansowanym etapie i spółka jako wysoce prawdopodobne ocenia ich pozytywne zakończenie w sposób zgodny z oczekiwaniami spółki" – podkreślono także.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Ziom
Mnie wyjebulkal na 15 kola, kupowalem za 350 zl jak spadlo z 800 zl i myslalem ze za super cene kupilem..do tej pory siedze z akcjami z 2007 roku, ktore pokazywaly mi wartosc przed splitem 10zl...
~Idiota
A Rysia wzieli do negocjacji on na tym się zna jak drenować kieszeń mnie wydrenował dobry fachowiec dać mu wódki haaa,, haaa,,,
~Le
To że wodował jacht z Lechem K to nie znaczy że mogą mamić sprzedaż czegoś tam dziesiąty rok?
~ddd
Majątek spółki nie pozwala na pokrycie kosztów egzekucji... a oni chcą prowadzić wydobycie? Jakieś umowy ramowe sprzed dwóch lat? To jest farsa, ale jeleni na GPW nie brakuje.
~podatnik
Kiedy ten facet wyląduje w odosobnieniu z kratami Ministrze Sprawiedliwości?
~dsd
idiotów i oszustów nie wsadzają za kratki :)
~prezes
Już czas na pociąg żeby wrócił na swój peron to tylko 1200 peron to był pierwszy będzie się działo
~Skończy_się
Komisja śledcza dla KNF.
~Riko
Po co piszecie o tym goownie. Naganiacze!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki