Pekao S.A. zmienia dzienne limity wypłaty gotówki z bankomatów

Od 25 sierpnia Bank Pekao S.A. zmienia dzienne limity wypłat gotówki z bankomatu. Dotychczasowy limit w wysokości zaledwie 1000 zł został zastąpiony nowym, w kwocie 3000 zł. Jednocześnie bank wprowadzi miesięczny limit wypłat gotówkowych w wysokości 30 tysięcy. Klient może złożyć wniosek o obniżenie kwoty dziennych i miesięcznych wypłat.

Ruch Pekao S.A. jest warty pochwalenia. Obecnie istniejące limit wypłat były co najmniej zbyt niski. W porównaniu do innych banków tego rodzaju ograniczenia mogą co najwyżej wzbudzić zdziwienie, chociaż na przykład PKO BP wciąż lubi nadawać limity, np. w wysokości... 200 zł dziennie (sami taki mamy, chociaż trzeba przyznać, że to konto „testowe”, limit nadano nam na samym początku i ruchu za dużego tam nie ma. Z drugiej strony limit transkacji internetowych jest jakoś 20 razy wyższy...). Co więcej – to co u konkurencji robi się samodzielnie, a w przypadku obu wspomnianych banków wymaga formy papierowego podania (te pieczątki i podpisy). Problematyczne jest również uzyskanie możliwości wypłaty wszystkich środków znajdujących się na rachunku. Najwidoczniej te banki nie lubią rozstawać się z pieniędzmi klientów i w ten oto specyficzny sposób wprowadzają w Polsce gospodarkę bezgotówkową. Nawet w czasach, gdy wszystkie transakcje dokonywane są w trybie on-line.

Być może jednak banki te zdecydują się na zmianę dotychczasowej strategii. PKO BP pozwala już użytkownikom wirtualnego rachunku Inteligo dowolne zarządzanie limitami transakcyjnymi i może wkrótce wprowadzi taką możliwość również dla klientów „marmurka”. W przypadku Pekao S.A. na razie musi zapewne wystarczyć obecna zmiana. I tak raczej większość klientów nie będzie potrzebowała większych limitów. Swoją drogą ciekawe jak funkcjonowali do tej pory. Nasza bliska rodzina rozwiązywała to stojąc w kolejce do kasy banku, a zatem być może w tym momencie zaoszczędzi to im trochę czasu. Ach ta siła przyzwyczajenia...

/
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl