REKLAMA

Pekabex widzi wiele synergii, które mogą wyniknąć ze współpracy z Polnordem

2019-12-06 17:34
publikacja
2019-12-06 17:34

Pekabex widzi wiele synergii, które mogą wyniknąć ze współpracy z Polnordem - poinformowała PAP Biznes wiceprezes Beata Żaczek. Spółka nie ma wyznaczonego terminu zakończenia rozmów, obecnie są tworzone zespoły, które będą wypracowywały zapisy listu intencyjnego.

/ Bankier.pl

Pekabex poinformował w czwartek, że zaproponował Polnordowi podjęcie rozmów w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej oraz potencjalnej kapitałowej inwestycji grupy Pekabex w akcje Polnordu. Zarząd Polnordu zgodził się na podjęcie rozmów.

"Scenariuszy współpracy jest wiele. Obecnie są tworzone zespoły, które będą wypracowywały zapisy listu intencyjnego i zakres potencjalnej współpracy. Niczego nie wykluczamy, również strategicznej współpracy operacyjnej na warunkach rynkowych. Na dzień dzisiejszy nie angażujemy się kapitałowo" - powiedziała PAP Biznes wiceprezes Pekabex SA Beata Żaczek.

"Widzimy wiele synergii, które mogą wyniknąć z naszej współpracy z Polnordem" - dodała.

Pekabex nie wyznacza sobie terminu na zakończenie całego procesu.

"Najpierw musimy się wzajemnie poznać" - powiedziała Beata Żaczek. "Zawsze szukaliśmy okazji, możliwości rozwoju dla nas" - dodała.

Pekabex jest notowanym na GPW wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce, ale działa również za granicą - ma oddziały w Szwecji i Niemczech, a obecnie realizuje również kontrakt w Danii. W ocenie Żaczek, prefabrykacja jest dobrym rozwiązaniem dla segmentu mieszkaniowego.

"Naszą misją jest promowanie prefabrykacji na rynku polskim, nie wykluczamy różnych rozwiązań zmierzających w tym kierunku. Budujemy pilotażowe osiedle wykorzystując konstrukcje prefabrykowane. Osiedle będzie składać się z sześciu budynków, z czego dwa już są oddane do użytkowania, a cztery są w trakcie realizacji" - powiedziała wiceprezes.

Polnord jest notowanym na GPW w Warszawie deweloperem. Firma realizuje inwestycje w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Olsztynie i Szczecinie.

Zarząd Polnordu rozpoczął w połowie listopada działania związane z emisją do 75 mln akcji serii T z pozbawieniem akcjonariuszy prawa poboru. Emisja ma zostać przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej.

Pekabex zastrzegł w czwartkowym komunikacie, że rozmowy z Polnordem nie będą dotyczyły objęcia akcji serii T. W tej emisji spółki z Grupy Pekabex nie będą uczestniczyć. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki