Paryska policja użyła gazu, by rozpędzić demonstrantów na Polach Elizejskich

Paryska policja użyła gazu łzawiącego, by rozpędzić kilkuset demonstrantów z ruchu "żółtych kamizelek" oraz zamaskowanych awanturników, którzy zgromadzili się w niedzielę na Polach Elizejskich po paradzie wojskowej z okazji Dnia Bastylii.

(fot. Louai Barakat / Forum/ZUMAPRESS.com)

Według telewizji BFMTV demonstranci usiłowali zbudować barykady na Polach Elizejskich z metalowych barierek, które pozostały po paradzie i podpalali kosze na śmieci.

Wcześniej źródła policyjne podały, że w pobliżu zatrzymano 152 osoby z ruchu "żółtych kamizelek". Źródłem pewnego zamieszania była decyzja protestujących, by nie ubierać w tę niedzielę jaskrawych kamizelek, które stały się symbolem ruchu. W tłumie dominowali ubrani na czarno, zamaskowani manifestanci.

Wśród osób zatrzymanych w niedzielę jest dwóch ważnych aktywistów ruchu "żółtych kamizelek" - Jerome Rodrigues i Maxime Nicolle - którym postawiono zarzuty "organizowania nielegalnej demonstracji".

Rano, podczas parady, kilka małych grup "żółtych kamizelek" gwizdało, gdy na Polach Elizejskich pojawił się prezydent Emmanuel Macron.

Po blisko ośmiu miesiącach marszów i demonstracji ruch, który zrodził się jako forma kontestacji przeciw reformom Macrona, najwyraźniej traci impet i poparcie - komentuje AFP. (PAP)

fit/ bjn/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 13 and00

Dlaczego u nas dyktatura Morawieckiego nie może stosować demokratycznych metod rozmów z demonstrantami i???

! Odpowiedz
7 2 jes

Marzy ci się powrót dawnych metod. Ale pewnie już niedługo jak zaglądnie do nas Wenezuela. Pewnie do dzisiaj w sejfie schowana legitymacja ORMO tatusia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil