REKLAMA

PKN Orlen uruchomił pierwszą stację paliw w formacie drive-through

2018-10-23 16:52
publikacja
2018-10-23 16:52

PKN Orlen uruchomił pierwszą stację paliw w formacie drive-through, gdzie można zatankować paliwo, zamówić produkty gastronomiczne i dokonać płatności bez konieczności wysiadania z auta. Placówka działa w Miejscu Obsługi Podróżnych w Michałowicach, na trasie Łódź - Wrocław.

Jak poinformował we wtorek PKN Orlen, stacja paliw w formacie drive-through, "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie, jest odpowiedzią na oczekiwania klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi".

"Segment detaliczny stanowi bardzo ważny obszar naszej działalności. Jako lider na wymagającym i konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej wsłuchujemy się w głosy klientów i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Sukcesywnie zwiększając wolumeny sprzedaży paliw, musimy również pamiętać o poszerzaniu oferty pozapaliwowej. Kluczem do sukcesu jest dbałość o jakość oraz nowoczesne podejście we wdrażaniu nowych produktów i usług" podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

PKN Orlen przyznał, że wdrożenie nowej usługi poprzedziły badania Kantar TNS, które - jak dodał koncern - "wykazały duży potencjał do rozwoju formatów drive-through w Polsce".

"Z badań wynika, że ten rodzaj usługi identyfikuje 100 proc. kierowców. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive-through pasuje lepiej do marki Orlen, w porównaniu z innymi firmami mającymi stacje paliw na polskim rynku. Natomiast 85 proc. badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika również, że kierowcy, mając do wyboru opcję drive-through lub klasyczną formę obsługi nieco częściej zdecydowaliby się właśnie na ten pierwszy wariant" - podał PKN Orlen.

Członek zarządu płockiego koncernu ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka zaznaczyła, iż jednym z filarów strategii tej spółki "jest dynamiczny rozwój segmentu detalicznego". "Oddanie do dyspozycji klientów pierwszej w Europie stacji typu drive-through to przykład otwartego podejścia Orlenu do biznesu detalicznego" - dodała. Jak oceniła, poszerzanie usług na stacjach paliwowych "to dziś konieczność dla utrzymania pozycji konkurencyjnej na rynku sprzedaży detalicznej".

PKN Orlen wyjaśnił, iż w ramach rozwiązania Orlen Drive w Miejscu Obsługi Podróżnych w Michałowicach dostępne będą dwie tzw. linie drive, które umożliwią zakup gastronomii i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu - w celu rozładowania ruchu na stacji paliw, jedna z nich będzie dedykowana wyłącznie klientom korzystającym z usług gastronomicznych.

"Projekt wpisuje się w ten sposób w innowacyjny wymiar strategii PKN Orlen w obszarze sprzedaży detalicznej. Jej celem jest bowiem m.in. dalsza rozbudowa sieci detalicznej, prowadząca do rozwoju QSR - Quick Service Restaurants na stacjach paliw i transformacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z kiosku samoobsługowego wewnątrz stacji. Docelowo skróci to czas obsługi i zwiększy komfort zakupów. Samoobsługowe ekrany będzie wspierał kolejkowy system numerowania" - poinformowała spółka.

PKN Orlen przypomniał jednocześnie, iż dysponuje siecią ok. 2800 stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej. "To stanowi duży potencjał do dalszego rozwoju nowoczesnych usług. Koncern planuje dalsze wdrażanie rozwiązań proklienckich zarówno na rynku polskim, jak i w pozostałych europejskich lokalizacjach, w tym także kolejnych punktów typu drive through" - zapowiedziała spółka.

mb/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
A ja bym chciał, żeby na stacjach benzynowych były osobne kasy dla kupujących tylko paliwo. A nie napoje, batoniki, papierosy, gazety i dziesiątki innych pierdół. Mogą być samoobsługowe
dr_ahejm
Pogarda dla języka polskiego przejawia się ciągłymi wstawkami angielskimi. Brawo Orlen???
forfun
megamózgi pierwsze coś niby wymyśliły i się pchają nie pamietając że jak klient wejdzie to częściej dodatkowo coś chapnie - sami się wycofają jak im obrót spadnie

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki