PKN Orlen przesłał KE warunki zaradcze dotyczące transakcji przejęcia Lotosu

2019-10-22 11:10
publikacja
2019-10-22 11:10
FORUM

PKN Orlen przesłał Komisji Europejskiej warunki zaradcze dotyczące transakcji przejęcia Lotosu - poinformował dziennikarzy we wtorek prezes koncernu, Daniel Obajtek.

"Złożyliśmy do Komisji Europejskiej nasze propozycje warunków zaradczych. Z naszego punktu widzenia oceniamy, że są to dobre warunki, które pozwoliłyby przeprowadzić tę transakcję, a Skarbowi Państwa pozwoliłyby się na nią zgodzić" - powiedział Obajtek.

"Nie postawilibyśmy warunków, które nie spinają się biznesowo. Ta transakcja musi się nam opłacać" - dodał.

Na początku października PKN Orlen zakończył badanie due diligence grupy Lotos.

Pod koniec września PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "stop the clock" ("zatrzymania zegara") w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern grupy Lotos. Dzięki temu Orlen zyskał czas na zebranie dodatkowych informacji.

Komisja Europejska ma teoretycznie czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten zostanie jednak wydłużony o czas, w którym zastosowana będzie procedura "stop the clock".

W sierpniu PKN Orlen, Grupa Lotos i Skarb Państwa podpisały porozumienie dotyczące realizacji transakcji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa. Porozumienie wygasa z dniem złożenia zapisów na akcje Lotosu lub z dniem 30 czerwca 2020 r. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki