PBKM prowadził negocjacje ws. inwestycji w podmiot branżowy, ale do transakcji nie dojdzie

2017-06-12 19:24
publikacja
2017-06-12 19:24

Zarząd Polskiego Banku Komórek Macierzystych prowadził od 12 maja negocjacje w sprawie możliwości nabycia mniejszościowego pakietu akcji podmiotu branżowego działającego na rynku europejskim, ale odstąpiono od tych rozmów - podała spółka w komunikacie.

PBKM podał, że 12 czerwca organy korporacyjne podmiotu, którym zainteresowana była spółka nie wyraziły zgody na przeprowadzenie inwestycji. Odstąpiono więc od prowadzonych negocjacji bez zawierania jakiejkolwiek umowy.

Spółka podała jednocześnie w komunikacie, że planowała sfinansować tę inwestycję z kredytu obrotowego w wysokości do 20 mln zł. Podpisała w tej sprawie 2 czerwca umowę z mBankiem.

"Zgodnie z postanowieniami umowy kredyt został udzielony wyłącznie na finansowanie inwestycji. Z uwagi na wyraźnie oznaczony cel finansowania, w przypadku niezrealizowania inwestycji, bank odmówi udzielenia dalszego finansowania a wypłacona transza zostanie zwrócona. Ponadto w takiej sytuacji bank ma prawo wypowiedzieć umowę" - napisano w komunikacie.

W opublikowanym 1 czerwca wywiadzie dla PAP Biznes prezes Jakub Baran mówił, że PBKM rozmawia z kilkoma podmiotami w sprawie przejęć, chce sfinalizować jedną akwizycję jeszcze w 2017 r.(PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki