REKLAMA

OFE Polsat wycofał pozew o uchylenie uchwały ws. zniesienia dematerializacji akcji Mispol

2013-06-10 16:37
publikacja
2013-06-10 16:37

OFE Polsat wycofał pozew, w którym domagał się uchylenia uchwały NWZ Mispolu w sprawie zniesienia dematerializacji akcji Mispolu oraz wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym GPW - napisano w komunikacie Mispolu.

W marcu NWZ Mispolu podjęło uchwałę o zniesieniu dematerializacji wszystkich akcji Mispolu oraz wycofaniu ich z obrotu na GPW.

Walne zostało zwołane na żądanie Newma Hildings B.V., akcjonariusza spółki reprezentującego wówczas 28,991 proc. kapitału zakładowego.

OFE Polsat i Bakalland, będące akcjonariuszami mniejszościowymi złożyły pozwy, w których domagały się uchylenia tej uchwały oraz o zabezpieczenie powództwa przez wstrzymanie jej wykonania.

"Po wycofaniu przez OFE Polsat pozwu, stroną w sporze pozostaje jeszcze Bakalland. Uchwała z 1 marca 2013 r. w sprawie zniesienia dematerializacji akcji pozostaje ważna, jednak sąd zabezpieczył pozew akcjonariusza przez wstrzymanie jej wykonania" - powiedziała PAP Agnieszka Malczeska, prokurent Mispolu.

"Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na początek III kwartału. Akcje Mispolu pozostają zdematerializowane" - dodała.

Mispol zwołał na 4 lipca NWZ spółki na żądanie Newma Hildings, które ma podjąć uchwałę w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki oraz wycofania ich z obrotu.

Bakalland złożył do sądu wniosek o rozszerzenie zabezpieczenia swojego powództwa przez wydanie przez sąd zakazu odbycia NWZ oraz zakazu umieszczenia w porządku obrad i podejmowania przez NWZ uchwał w tej sprawie. (PAP)

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Ania33
Dajcie możliwość swobodnego wyboru pomiędzy OFE , ZUS. Dlaczego mamy na się należeć do znienawidzonego OFE.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki