REKLAMA

OFE PZU cofa pozew i zrzeka się roszczeń w stosunku do spółki Tarczyński

2019-07-18 17:02
publikacja
2019-07-18 17:02

OFE PZU złożył oświadczenie o cofnięciu pozwu w sprawie uchylenia lub stwierdzenia nieważności uchwały walnego zgromadzenia spółki Tarczyński z dnia 15 stycznia - podała spółka w komunikacie. OFE PZU zrzekł się roszczeń i wniósł o umorzenie postępowania w sprawie oraz zwrot nadpłaconej części zaliczki na rzecz spółki.

/ fot. Marek Wiśniewski / FORUM

"Cofnięcie pozwu jest konsekwencją zbycia przez akcjonariusza wszystkich posiadanych akcji spółki, do czego akcjonariusz był zobowiązany w sytuacji zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 139 Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych" - napisano w komunikacie.

W lutym 2018 r. OFE PZU złożył pozew w sprawie uchylenia lub stwierdzenia nieważności uchwały walnego zgromadzenia spółki Tarczyński z dnia 15 stycznia, kiedy to walne zgromadzenie Tarczyńskiego zdecydowało o przystąpieniu przez spółkę jako dłużnik solidarny do umowy kredytu udzielonego EJT przez BZ WBK oraz PKO BP z przeznaczeniem na finansowanie nabycia przez EJT akcji w ramach wezwania.

Na ten cel spółka utworzyła kapitał rezerwowy w kwocie 79,44 mln zł.

W grudniu 2017 r. EJT Investment wezwał do sprzedaży 6 mln akcji Tarczyńskiego, które dają 41,82 proc. głosów. Zapisy na akcje spółki były przyjmowane do 28 lutego 2018 roku.

Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE Aviva BZ WBK oraz OFE PZU Złota Jesień informowały, że nie odpowiedzą na wezwanie po 14 zł za sztukę. 

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki