WAŻNE

O krok bliżej do zniesienia wiz do USA

2019-08-13 22:32
publikacja
2019-08-13 22:32

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ratyfikacji umowy z USA w sprawie wzmocnienia współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.

/ fot. Chris Fitzgerald / FORUM

Umowa jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA.

Umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości podpisali 12 czerwca wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski i zastępca sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA David P. Pekoske.

Według MSWiA podpisana umowa przyczyni się do pogłębienia współpracy poprzez intensywną wymianę informacji i doświadczeń między służbami obu państw. Resort podkreślił również, że zawarcie i pełne wprowadzenie w życie umowy jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA (Visa Waiver Program – VWP).

Umowa zawiera szczegółowe rozwiązania dotyczące dostępu do baz danych daktyloskopijnych, przewiduje możliwość wnioskowania jednego kraju o przeszukanie przez drugi kraj jego baz DNA, reguluje sprawę ochrony przekazywanych danych osobowych, a także inne formy współpracy. Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu, to pierwsze tego typu porozumienie między rządami USA i Polski.

pś/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
2kbb
I znowu odezwały się zasrańce z czerwonej hołoty i resortowe dzieciaki... Oj Oj ... Ależ oni tęsknią za swoimi Okupantami z Moskwy... !!! Przez prawie 50 lat tak było pięknie, a tu nagle polski Rząd pozbawił 40 000 byłych kanali z SB wysokich emerytur... Tak było pięknie jeszcze nie tak dawno a dzisiaj trzeba zakasać I znowu odezwały się zasrańce z czerwonej hołoty i resortowe dzieciaki... Oj Oj ... Ależ oni tęsknią za swoimi Okupantami z Moskwy... !!! Przez prawie 50 lat tak było pięknie, a tu nagle polski Rząd pozbawił 40 000 byłych kanali z SB wysokich emerytur... Tak było pięknie jeszcze nie tak dawno a dzisiaj trzeba zakasać rękawy i zapier....ć jak każdy inny obywatel tego kraju...
1a2b
Przestańcie już nudzić tymi wizami. Potrzebne nam one jak wrzód na dupie. Ostatnio jak byłem w USA to mi na lotnisku zdjęli odciski palców. Pier...lę takich sojuszników.
zenonn
Bliski wróg polskich politykierów - Białoruś znosi wizy dla zwykłych turystów- bez szumu i łaski .
talmud
biedni polacy wpatrzeni w mityczne usa - ale to nie ten sam kraj co 100 lat temu -teraz tam rzadza eskimosi wolnosc slowa jest ograniczana obywatele sa elektronicznie ingwilowani wszyscy sa zastraszeni & przestraszeni poziom wiedzy infrastruktura zadluzenie etc etc......
szabesgoje dla wlasnych korzysci sa gotowi podpisac
biedni polacy wpatrzeni w mityczne usa - ale to nie ten sam kraj co 100 lat temu -teraz tam rzadza eskimosi wolnosc slowa jest ograniczana obywatele sa elektronicznie ingwilowani wszyscy sa zastraszeni & przestraszeni poziom wiedzy infrastruktura zadluzenie etc etc......
szabesgoje dla wlasnych korzysci sa gotowi podpisac kazdy cyrograf - a zwykli ludzie beda atakowani teczowa zaraza "mowa nienawisci" & "antysemityzmem wyssanym z mlekiem matki"......
zenonn
Visa Waiver Program? Komu na tym zależy? Komu to potrzebne?
Każdy polityk mielący ozorem o wizach USA powinien dostać w pysk.
Chcą zrobić POLIN z kraju przywiślańskiego? 447/Just?
2kbb
I dlatego matole nigdy żadna Konfederacja nie dostanie się do Sejmu. Już został odpalony projekt Godek , Niezależnych Samorządowców , będzie jeszcze Max Kolonko i Liroya ze spadami po Kukizie. Niewykluczone że pojawi się Jakubiak z jakimiś przystawkami... Na prawicy jest tylko liczący się PIS a reszta to banda oszołomów... !!!
antek10
Ruch bezwizowy to dla USA dobry biznes.
zenonn
Mało kto z Polski jedzie do USA na wycieczkę.
Chętni mają już 10 letnią promesę wizową.
Z VWP większe wydatki i kłopoty.
Chętnym do dorobienia na czarno VWP nie pomoże.
pakamera
Kto Cię upoważnił do wyrażania opinii innych?Pisz za siebie.
awenturyn1
Przestańcie wabić nas wizami. To nie odwróci uwagi od waszych nacisków w sprawie żydowskich roszczeń. Nie chcemy wiz ani waszych żołnierzy. Mosbacher go home.

Powiązane: Wizy do USA dla Polaków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki