REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Müller: w rządzie będą nowe twarze

2019-10-28 08:16, akt.2019-10-28 09:16
publikacja
2019-10-28 08:16
aktualizacja
2019-10-28 09:16

W rządzie PiS będą nowe twarze, ministrami konstytucyjnymi zostaną osoby, które wcześniej nie pełniły takiej funkcji - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Kandydatury są jeszcze dyskutowane, ale ponad polowa składu Rady Ministrów jest już zatwierdzona - dodał.

fot. Krystian Maj / KPRM / / Flickr

Müller był pytany w radiowej "Jedynce", kiedy poznamy skład nowego rządu. "Jeszcze trochę, 12 listopada mamy pierwsze posiedzenie Sejmu, w związku z tym liczę, że do tego czasu ta informacja zostanie już w pełnym zakresie podana" - zapowiedział.

Dodał, że PiS chce "w sposób kompleksowy" przedstawić skład nowej Rady Ministrów. Dopytywany, czy znajdą się w niej nowe twarze, odparł: "będą nowe twarze, będą osoby ministrami konstytucyjnymi, które jeszcze nie były ministrami konstytucyjnymi".

Według Müllera kandydatury ministrów są jeszcze dyskutowane w gronie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz szefa Porozumienia Jarosława Gowina, ale już ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona.

"Jeszcze ostatnie szlify są teraz robione plus kwestia wiceministrów i innych stanowiska" - zaznaczył Müller.

Zapewnił, że przy negocjacjach "żadne trzaskanie drzwiami nie miało miejsca". "Jeżeli byśmy popatrzyli na historię Polski po 1989 r. to myślę, że to jedne z najłagodniejszych negocjacji, jakie można sobie wyobrazić. Jesteśmy w ramach jednego obozu Zjednoczonej Prawicy, więc te negocjacje są, odbywają się, ale mają charakter przyjacielski" - powiedział rzecznik rządu.

"Nowe ministerstwa, jeżeli chodzi o nowe nazwy ministerstw będą, bo będzie konsolidacja, zmiany właściwości, jeżeli chodzi o działy administracji rządowej w poszczególnych resortach, czy (będą) nowo utworzone ministerstwa, to jeszcze jest kwestia do rozstrzygnięcia" - wyjaśnił Müller.

Podkreślił, że PiS nie wyklucza wariantu przywrócenia resortu Skarbu Państwa. "Teraz analizujemy w jaki sposób miałby wyglądać nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa, ale generalnie szerzej również nad majątkiem Skarbu Państwa" - dodał rzecznik rządu. 

autor: Karol Kostrzewa

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki