REKLAMA

Noble Securities podtrzymuje "kupuj" Ten Square Games, cena docelowa akcji 549,25 zł

2021-10-22 18:34
publikacja
2021-10-22 18:34
Noble Securities podtrzymuje "kupuj" Ten Square Games, cena docelowa akcji 549,25 zł
Noble Securities podtrzymuje "kupuj" Ten Square Games, cena docelowa akcji 549,25 zł
/ Ten Square Games

Analitycy Noble Securities w raporcie z 18 października podtrzymali dla Ten Square Games rekomendację "kupuj", wyznaczając cenę docelową akcji tej spółki w horyzoncie 9-miesięcznym na poziomie 549,25 zł, czyli 44 proc. powyżej kursu z dnia wydania raportu.

Wartość akcji Ten Square Games analitycy Noble Securities oszacowali na podstawie wycen metodą DCF i porównawczą na 515,91 zł.

"Uzyskanie licencji w Chinach dla Fishing Clash, prognozowane premiery sześciu nowych gier do końca 2022 r., przejęcie włoskiego studia Rortos stanowią czynniki dające szansę na urealnienie się potencjału wzrostowego Ten Square Games w perspektywie najbliższych miesięcy. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, podtrzymujemy rekomendację +kupuj+" - napisano w raporcie.

Analitycy Noble Securities wskazują, że chiński rząd wprowadził ograniczenia obowiązujące od 1 września, zgodnie z którymi osoby niepełnoletnie mogą grać w gry online jedynie między 20:00 a 21:00 w piątki, weekendy i święta.

"Potencjalny wpływ tego ograniczenia na przychody producentów gier wydaje się być mniejszy, niż początkowo zakładano - w przypadku Tencent, największej chińskiej spółki gamingowej, nieletni gracze odpowiadają za mniej niż 3 proc. przychodów brutto uzyskiwanych z rynku chińskiego. W perspektywie krótkoterminowej marże mogą ulec zmniejszeniu w wyniku nakładów na spełnienie wymogów zgodności z nowymi przepisami" - napisano w raporcie.

"Powyższe restrykcje mogą wpłynąć na pewne ograniczenie potencjalnej dynamiki przychodów uzyskiwanych z gier mobilnych na rynku chińskim, niemniej jednak rynek ten, którego wartość według danych Newzoo w 2021 r. szacowana jest na ok. 22,7 mld USD nadal stanowi potencjał przychodowy w przypadku gry Fishing Clash, która 28 czerwca 2021 r. została zatwierdzona przez chińskiego regulatora rynku gier" - dodali analitycy Noble Securities.

W czerwcu Ten Square Games rozpoczął przegląd opcji strategicznych, informując, że wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego. Przegląd zakończył się brakiem wyłonienia potencjalnego inwestora oraz poprzestaniu na realizacji dotychczasowej strategii operacyjnej spółki. Ponadto rada nadzorcza Ten Square Games zrewidowała w dół wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego o maksymalnie 8 proc., do kwoty nie mniejszej niż 228,9 mln zł.

Depesza jest skrótem raportu Noble Securities. Jego autorem jest Maciej Kietliński. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 18 października o godzinie 11:05.

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ mfm/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

40646754_2021_09_Ten Square Games_disclaimer.pdfpdf
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki