REKLAMA

Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią

2023-12-04 13:54
publikacja
2023-12-04 13:54

Minister spraw wewnętrznych RFN Nancy Faeser przedłuża kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do 15 grudnia; ma to zostać wkrótce zgłoszone Komisji Europejskiej w Brukseli - poinformował w poniedziałek w Berlinie rzecznik niemieckiego MSW.

Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią
Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią
fot. FABRIZIO BENSCH / /  Reuters / Forum

Rzecznik powiedział, że od 16 października na granicy z Polską wykryto około 3300 nielegalnych wjazdów, a 1100 nieautoryzowanym wjazdom udało się zapobiec.

"Oznacza to, że te środki działają i należy je w tej chwili kontynuować" - stwierdził przedstawiciel MSW. Jeśli ktoś zostanie zatrzymany na granicy i wyraźnie zaznaczy, że chce ubiegać się o azyl, zazwyczaj otrzymuje pozwolenie na wjazd do Niemiec.

Ogólnie celem kontroli jest "powstrzymanie coraz bardziej pozbawionej skrupułów i brutalnej działalności przestępczej przemytników ludzi" - powiedział rzecznik. Na przykład, ponad 30 przemytników zostało ostatnio zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej.

Szefowa MSW Nancy Faeser ogłosiła 16 października wprowadzenie stacjonarnych kontroli na granicach RFN z Polską, Czechami i Szwajcarią początkowo na 10 dni. Od tego czasu kilkakrotnie je przedłużano. Kontrole przeprowadzane są też na granicy z Austrią. Niemieckie MSW uzasadnia te działania utrzymującą się wysoką liczbą nielegalnych przyjazdów i działalnością przemytniczą.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
1a2b
ja jest em za zamknięciem na stałe granicy z Hitlerlandem
karbinadel
Ciekawe skąd się biorą nielegalni migranci w Szwajcarii? Na spadochronach ich zrzucają?
tristans
oto unia pełną gębą. Przyznają sobie kolejne kompetencje, premie i stanowiska, zaś poszczególne kraje samo muszą rozwiązywać problemy.
gruking
Lepiej żeby niemcy nie rozwiązywali naszych problemów. Vielen dank

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki