Niemcy: policja znalazła materiały do bomb rurowych; zatrzymano Polaka

Materiały do budowy bomb rurowych, broń białą i środki odurzające wykryła policja podczas rutynowej kontroli samochodu na granicy niemiecko-austriackiej - poinformował w piątek policyjny rzecznik. Zatrzymano czterech mężczyzn, w tym 38-letniego Polaka.

(fot. Daniel Karmann / dpa)

Podejrzany pakunek policja odkryła na przejściu granicznym Kiefersfelden w czwartek wieczorem. Chodzi o "przedmioty przypominające materiały wybuchowe", w tym trzy rury, substancję podobną do czarnego prochu i prawdopodobnie zapalniki - przekazał rzecznik Landowego Urzędu Kryminalnego (LKA).

Jak zapewnił, nie było zagrożenia wybuchem. Eksperci LKA sprawdzają obecnie, czy rzeczywiście w aucie znajdował się czarny proch i skąd mógł pochodzić.

W samochodzie, opisanym przez policję jako czarne auto średniej klasy, znaleziono również broń białą, a także środki odurzające.

Zatrzymano cztery osoby: kierowcę, 38-letniego Polaka oraz trzech obywateli Wybrzeża Kości Słoniowej i Gwinei w wieku 20, 29 i 37 lat, którzy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Policja ustala obecnie, w jaki sposób zatrzymani byli ze sobą powiązani oraz skąd i dokąd podróżowali. Pod uwagę brana jest możliwość, że Polak usiłował nielegalnie wwieźć Afrykanów na terytorium Niemiec.

Po odkryciu podejrzanego ładunku w samochodzie na kilka godzin wstrzymano ruch w obie strony na autostradzie nr 93, a na miejsce skierowano znaczną liczbę policjantów. W piątek rano alarm odwołano i przywrócono ruch na autostradzie. (PAP)

akl/ ap/ woj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil