Niemcy: Zieloni chcą zakazać samochodów z silnikami spalinowymi

Niemiecka partia Zieloni chce wprowadzić od 2030 roku zakaz dopuszczania do ruchu samochodów z silnikami spalinowymi - zarówno na benzynę, jak i na ropę. Taką uchwałę podjęli delegaci będącej obecnie w opozycji partii w niedzielę na zjeździe w Muensterze.

"W ten sposób udzielamy wsparcia tym, którzy dążą do stworzenia w przyszłości bezemisyjnego systemu poruszania się" - podano w uzasadnieniu uchwały. Poprzez wyznaczenie konkretnej daty wskazujemy na konkretny cel - napisali autorzy dokumentu. Zdaniem Zielonych przemysł motoryzacyjny ma przed sobą przyszłość tylko wtedy, gdy stworzy pojazdy nie emitujące CO2.

Zjazd opowiedział się ponadto za zamknięciem wszystkich kopalń węgla do 2025 roku. Delegaci odrzucili propozycję władz partii, która przewidywała rezygnację z węgla do roku 2035.

Zieloni są obecnie jedną z dwóch - obok Lewicy - partii opozycyjnych w Bundestagu. Przedstawiciele Zielonych prowadzą obecnie rozmowy z Lewicą i SPD o ewentualnym utworzeniu po wyborach w 2017 roku trójstronnej koalicji, która odsunęłaby od władzy kanclerz Angelę Merkel. (PAP)

lep/ jhp/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~hello

Szkoda że ci "pożyteczni" debile nie blokują importu syfu z Chin którego w razie awarii nikt nie naprawia tylko wyrzuca

! Odpowiedz
0 1 ~Liszka

Czemu nie zakażą produkcji syfiastego jedzenia?z wszelkimi dostępnymi ulepszaczami i konserwantami? Co czytam opakowanie,to widzę fabrykę chemi,no ale oni tego nie jedzą,a powietrze mamy wspólne,oszołomy i tyle!

! Odpowiedz
0 1 ~MilionyMuch

Blitzkrieg według Zielonych: czołgi napędzane elektrycznie będą wymagać gniazdek co 100km na bronionym i atakowanym terytorium. Na wieżyczce będą doniczki z których będzie wyrastał wieniec laurowy. Na środku będzie zamontowany gołębnik wypuszczający gołąbki pokoju. Zamiast działa będzie ruszająca się biała flaga napędzana ekologicznym rowerem stacjonarnym z wnętrza pojazdu. Elektronika i systemy nawigacyjne będą napędzane panelami słonecznymi zamontowanymi w miejsce pancerza aktywnego. Zimą ogrzewanie będzie zapewniał system luster montowany na wieżyczce, podgrzewający czynnik roboczy w instalacji grzewczej skupioną energią ze słońca. W pochmurne dni żołnierze ogrzeją się sami wzajemnie, ponieważ pod panelmami słonecznymi będzie gruba warstwa pianki i styropianiu, stanowiąca drugą część pancerza aktywnego, zapewniająca izolacyjność większą niż zdołają to przewidzieć normy europejskie wydane w roku 2050.

Niestety gorzka prawda jest taka, że świat idealny nie istnieje a niektórzy dążąc z jednej przesady (nadmierna i zbędna emisja CO2) popadają w drugą. I to chyba nie koniecznie bezinteresownie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~junyj_chimik

Dajcie spokój. Dwutlenek węgla to nie jest trucizna. Inaczej woda gazowana by zabijała.

! Odpowiedz
0 1 ~heeeee

Wkrótce niemiaszki będą się poruszać ekologicznie na osiołkach

! Odpowiedz
0 1 ~roni

Cóż, taka tradycja w ich rodzinnych okolicach.

! Odpowiedz
0 2 ~StanRS

Dlatego niemiaszki zaczynają budować fabryki silników spalinowych w kondominium niemiecko-amerykańsko-rosyjskim pod żydowskim nadzorem powierniczym.

! Odpowiedz
1 2 ~cv

Ile co2 emituje otwierana coca cola? Kiedy zieloni sie zajma zbedna produkcja co2 do napojow?

! Odpowiedz
1 1 ~kkk11

a czy ci kretyni zastanowili sie ile szkody dla ziemi przynosi energia elektryczna a właściwie jej pozyskiwanie znowu zadziałały pieniądze tak jak przy wprowadzaniu żarówek

! Odpowiedz
2 6 ~zez

Zieloni - rak demokracji XXI wieku (piewcy multikulti to z kolei udar mózgu)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl