REKLAMA

Niedzielski: W przyszłym tygodniu prawdopodobnie do szczepień będą dopuszczeni 16- i 17-latkowie

2021-05-07 21:11
publikacja
2021-05-07 21:11
Niedzielski: W przyszłym tygodniu prawdopodobnie do szczepień będą dopuszczeni 16- i 17-latkowie
Niedzielski: W przyszłym tygodniu prawdopodobnie do szczepień będą dopuszczeni 16- i 17-latkowie
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Rozważamy możliwość dopuszczenia do szczepień przeciw COVID-19 osób w wielu 16 i 17 lat, prawdopodobnie dopuścimy to w przyszłym tygodniu. Ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany w piątek w TVN24, od kiedy będą szczepione w Polsce osoby poniżej 18 lat, bo szczepionka BioNTech/Pfizer została dopuszczona do stosowania u osób od 16 lat.

"Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiści mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia" – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dopytywany, czy oznacza to, że w przyszłym tygodniu do Narodowego Programu Szczepień zostaną dołączeni 16- i 17-latkowie, odparł: "Rozważamy w tej chwili taką możliwość, bo kończy się system rejestracji osób pełnoletnich i widzimy tutaj argumenty (...), ale też chcemy jeszcze podyskutować z Radą Medyczną, więc ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu" – powiedział minister zdrowia.

Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła ocenę stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 BioNTech/Pfizer u nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzję w sprawie szczepienia tej grupy nastolatków ogłosi w czerwcu.(PAP)

Autor: Marzena Kozłowska

mzk/ joz/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jas2
Młodzi są bardziej otwarci na szczepienia.
eagleeye
Pewien Pan w Radiu WNET powiedział cytuje "widzę ze chłopcy popychają szczepionk" koniec cytatu.

Link do pełnej wypowiedzi oraz kontekstu wypowiedzi

https://youtu.be/nzaSnryBh5g
jpelerj
I tu dopiero jesteśmy pierwsi na świecie. Czysty eksperyment. Reszta świata trzyma popcorn i się przygląda. To dlatego rząd tak zwleka z ustawą o odpowiedzialności za niepożądane skutki szczepień?

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki