Darmowe konto dla firm? W tych bankach nawet przez 2 lata

2023-07-05 06:00
publikacja
2023-07-05 06:00

0 zł za konto firmowe przez dwa lata to nie wszystko. Przedsiębiorcy oprócz braku opłat za podstawowy rachunek mogą liczyć na zwolnienie z opłat za konto pomocnicze oraz używanie karty debetowej. Klienci niektórych banków mogą również bez opłat i bez ograniczeń zlecać przelewy standardowe w aplikacji mobilnej. Przeanalizowaliśmy oferty kont firmowych dla osób, które chcą zmienić bank lub założyć pierwsze konto firmowe.

Darmowe konto dla firm? W tych bankach nawet przez 2 lata
Darmowe konto dla firm? W tych bankach nawet przez 2 lata
fot. studiostoks / / Shutterstock

Konto firmowe jest nieodłącznym elementem związanym z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Rachunek może generować dodatkowe koszty dla przedsiębiorców. W związku z tym przeanalizowaliśmy aktualną ofertę kont biznesowych na rynku i sprawdziliśmy, które banki proponują najbardziej korzystne warunki. Zakładamy, że osoba prowadząca firmę zwraca uwagę na podstawowe opłaty oraz potrzebuje rachunku pomocniczego. Ranking powstał w oparciu o następujące kryteria:

  1. Czy konto firmowe jest darmowe przez pierwsze dwa lata?
  2. Czy karta płatnicza może być darmowa?
  3. Opłata za przelewy standardowe zlecane w aplikacji mobilnej.
  4. Opłata za konto pomocnicze w PLN.

Na pierwszy ogień analizy wzięliśmy możliwość bezpłatnego korzystania z konta firmowego przez okres dwóch pierwszych lat od momentu założenia rachunku. Odpowiedź „tak” w tabeli oznacza, że klient może skorzystać z darmowego konta firmowego bez dodatkowych warunków do spełnienia. To opcja istotna dla przedsiębiorców, którzy chcą zaoszczędzić na miesięcznych opłatach za konto i nie martwić się o spełnianie określonych w regulaminach wymogów.

Reklama

Drugi analizowany parametr to możliwość darmowego korzystania z karty płatniczej przez 24 miesiące od momentu otwarcia rachunku. Następnie sprawdziliśmy, ile kosztują przelewy zlecane za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Czwartym analizowanym czynnikiem jest opłata miesięczna za konto pomocnicze do rachunku w PLN.

Najtańsze konto wspierające biznes – lipiec 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Czy konto firmowe jest darmowe przez pierwsze dwa lata?

Czy karta płatnicza może być darmowa?

Opłata przelewy standardowe zlecane w aplikacji mobilnej

Opłata miesięczna za konto pomocnicze w PLN

1.

PKO Bank Polski

PKO Konto Firmowe

TAK

TAK

0 zł

0-12 zł

2.

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy

TAK

TAK

0 zł

0-19 zł

3.

mBank

mBiznes Standard

TAK

TAK

0 zł

5 zł

4.

Alior Bank

iKonto Biznes

TAK

TAK

0 zł

8 zł

5.

Nest Bank

BIZnest Konto

TAK

TAK

0 zł

10 zł

6.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia

TAK

TAK

0 zł

25 zł

7.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes

TAK

TAK

0 - 1 zł

10 zł

8.

BOŚ Bank

Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna

TAK

TAK

0 zł - 1,50 zł

0 zł

9.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes

TAK

TAK

0 zł - 1,50 zł

10 zł

10.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto Firmowe

NIE

TAK

0 zł

0-15 zł

11.

Credit Agricole

Konto Biznes

NIE

TAK

0 - 1 zł

20 zł

12.

Volkswagen Bank

PLUS Konto Biznes

NIE

TAK

0 - 1 zł

nd

13.

BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes

NIE

TAK

0 zł - 1,50 zł

0-20 zł

14.

Plus Bank

Rachunek Biznes

NIE

TAK

0-2 zł

nd

15.

Toyota Bank

Rachunek Firmowy

NIE

TAK

0-3 zl

nd

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 03.07.2023 r. porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Podane w tabeli powyżej oferty uwzględniają specjalne promocje kont firmowych, w ramach których przedsiębiorcy zakładający rachunek mogą skorzystać z co najmniej 12-miesięcznego zwolnienia z danej opłaty.

Najlepsze konto firmowe wspierające biznes

Liderem rankingu jest PKO Bank Polski. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na PKO Konto Firmowe, przez dwa lata skorzystają z bezpłatnego rachunku w ramach promocji „Konto dla Twojej firmy za 0 zł”. Osoby prowadzące własny biznes nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nie płacić za konto firmowe. Oferta umożliwia również zwolnienie z opłaty za kartę debetową, jeżeli klient wykona nią co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Dodatkowo klienci PKO mogą korzystać z darmowych nielimitowanych przelewów zewnętrzny zlecanych w aplikacji mobilnej. Warto również wspomnieć, że opłata za konto pomocnicze w PLN może wynieść 0 zł pod warunkiem wpływu na rachunek co najmniej 2 tys. zł w bieżącym miesiącu kalendarzowym. W innym przypadku miesięczny koszt rachunku pomocniczego wynosi 12 zł.

Promocja „Konto dla Twojej firmy za 0 zł” w PKO Banku Polskim obowiązuje do 31 października 2023 r.

Wicelider wśród najlepszych kont dla firm

Drugą pozycję w rankingu najlepszych kont firmowych wspierających biznes zajął ING Bank Śląski. Klienci posiadający Konto Direct dla Firmy w promocji „Konto za 0 zł” przez dwa pierwsze lata nie płacą za korzystanie z rachunku. Dodatkowo przedsiębiorcy są zwolnieni z opłaty za kartę debetową jeżeli wykonają transakcje na sumę min. 300 zł miesięcznie. W ramach promocji klienci zwolnieni są z kosztów przelewów standardowych zlecanych w bankowości mobilnej przez okres 24 miesięcy. Konto pomocnicze w ING może być darmowe jeżeli w danym miesiącu na konto wpłynie min. 2 tys. zł lub wykonanie zostanie jeden przelew do ZUS-u lub urzędu skarbowego. Inaczej opłata wynosi 19 zł.

Promocja „Konto za 0 zł” w ING Banku Śląskim obowiązuje do odwołania.

Trzecie konto firmowe na podium rankingu

Stawkę na podium rankingu zamyka mBank. W promocji „Konto firmowe za 0 zł na zawsze” przedsiębiorcy nie płacą za korzystanie z rachunku mBiznes Standard oraz używanie karty debetowej. Dodatkowo klienci biznesowi są zwolnieni z opłaty za przelewy zewnętrzne zlecane w aplikacji mobilnej. Natomiast opłata za konto pomocnicze wynosi 5 zł miesięcznie.

Promocja „Konto firmowe za 0 zł na zawsze” w mBanku trwa do 18 września 2023 r.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:Materiał we współpracy
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki