REKLAMA

Musk pozywa Kalifornię. Powód: Pandemia

2020-05-11 09:59
publikacja
2020-05-11 09:59

"Czara goryczy się przelała. Tesla składa pozew przeciwko hrabstwu Alameda" - tak zaczyna się pełen emocji tweet, jaki Elon Musk umieścił na portalu społecznościowym. Zagroził także przeniesieniem fabryki, ostatniej, która produkuje samochody w Kalifornii, do Nevady. Powodem są obostrzenia wywołane koronawirusem. 

/ fot. JOE SKIPPER / Reuters

Fabryka Tesli położona we Fremont w Kalifornii "stoi" od 23 marca. Władze Kalifornii niedawno przedłużyły restrykcje dotyczące zamknięcia gospodarki aż do końca maja. Jedynie fabryki produkujące artykuły pierwszej potrzeby mogą pracować. Tesla do takich nie należy.

Musk nie może wznowić produkcji, choć firma zaproponowała specjalny plan powrotu do pracy. Dyrekcja zaproponowała m.in. specjalne przeszkolenie zatrudnionych przed rozpoczęciem pracy (oczywiście zdalnie), wydzielenie stref tak, by zminimalizować kontakty między ludźmi, pomiary temperatury czy noszenie środków ochronnych. Przestawiła go wydziałowi zdrowia hrabstwa. 

Urzędnicy nie podjęli tematu. Ironię wzmaga fakt, że dzień wcześniej wydali komunikat, w którym zapewniali o swoim bezpośrednim kontakcie i ścisłej współpracy z zespołem Tesli.  W konsekwencji, Tesla złożyła pozew i czeka na ruch Kalifornii. Sądząc po treści wiadomości, nie da hrabstwu za dużo czasu na reakcję. 

AW

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
rednask
Wyśmieją nas nasze dzieci o ile nie za kilka lat już , za tą naszą całą przykrywkę z epidemią , będą z nas drwić i szydzić . Bo dla nich jesteśmy zgrają głupich nie mogących nic starych zgredów i nie różnimy się od PISU nawet rozumem
tergal
Oby tylko Tusk nie wytoczył jakiegoś procesu Polsce :)
znawca_wszystkiego
Sie chłop lansuje.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zbyszek_
w usa lewacy politycy zwyzywali go tez od najgorszych.

Socjalisci zawsze nie nawidza przedsiebiorcow a kochaja banki, i czy to jest PIS, czy 'demorkraci' z usa , nie ma roznicy.

Komuch to komuch,
mith21 odpowiada zbyszek_
Jest zasadnicza różnica. Politycy w USA działają w ramach i w granicach prawa. W Polsce PiS działa poza prawem, zupełnie jak grupa przestępcza. Przykład wybory, na jakiej podstawie prawnej Kaczyński odwołał głosowanie w wyborach? PiS to zwykła bandyterką.
lightning_network odpowiada mith21
Stary, to znaczy że PO chciała odwołania wyborów w maju bez podstawy prawnej? PO to zwykła bandyterka, w takim razie...
mith21 odpowiada lightning_network
PO postulowała wprowadzenie stanu klęski żywiołowej już w kwietniu, w którym wybory są przesuwane z automatu. Zgodnie z prawem i Konstytucją RP. To było cywilizowane rozwiazanie w granicach prawa. PiS postąpił poza prawem, nie organizując wyborów (a w zasadzie uniemożliwiając oddanie głosu) na zasadzie widzimy się PO postulowała wprowadzenie stanu klęski żywiołowej już w kwietniu, w którym wybory są przesuwane z automatu. Zgodnie z prawem i Konstytucją RP. To było cywilizowane rozwiazanie w granicach prawa. PiS postąpił poza prawem, nie organizując wyborów (a w zasadzie uniemożliwiając oddanie głosu) na zasadzie widzimy się Kaczyńskiego. To czysty komunizm republiki bananowej. PiS działa jak mafia, która dorwała się do władzy.
letni-amarant
Rany, w Stanach jeszcze widzą sens w pozywaniu władz. U nas nie ma w tym żadnego sensu. Zazdro
wyrobnik
Ja pozwę Muska. Powód: za dużo newsów o Musku.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki