Można się skredytować dzięki zerowemu PIT-owi

Kto ma kilku pracodawców, może skorzystać w trakcie roku z wielokrotności zwolnienia z PIT. Każdy z nich stosuje preferencję odrębnie - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

(YAY Foto)
"Zwolnienie z PIT dla pracowników do 26. r.ż. wynosi w tym roku 35 636,67 zł. Ale kto ma kilku pracodawców, może wykorzystać ulgę wielokrotnie. Tak samo, gdy w trakcie roku zmieni pracodawcę. Bo każdy z nich pilnuje limitu tylko w ramach wynagrodzeń, które sam wypłaca." - czytamy w "DGP".

Jak podaje dziennik potwierdza to resort finansów. Podatnik będzie musiał zwrócić fiskusowi nadwyżkę ponad limit, ale dopiero w rozliczeniu rocznym.

"Zaciągnięty u fiskusa +dług+ odda więc dopiero do 30 kwietnia następnego roku. – Można to uznać za swego rodzaju formę kredytowania się – przyznaje Anna Misiak, partner w MDDP" - pisze "DGP".

plp/ aj/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 po_co

Trzeba to opodatkować bo to przecież przychód dla podatnika !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.