Można się skredytować dzięki zerowemu PIT-owi

Kto ma kilku pracodawców, może skorzystać w trakcie roku z wielokrotności zwolnienia z PIT. Każdy z nich stosuje preferencję odrębnie - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

(YAY Foto)
"Zwolnienie z PIT dla pracowników do 26. r.ż. wynosi w tym roku 35 636,67 zł. Ale kto ma kilku pracodawców, może wykorzystać ulgę wielokrotnie. Tak samo, gdy w trakcie roku zmieni pracodawcę. Bo każdy z nich pilnuje limitu tylko w ramach wynagrodzeń, które sam wypłaca." - czytamy w "DGP".

Jak podaje dziennik potwierdza to resort finansów. Podatnik będzie musiał zwrócić fiskusowi nadwyżkę ponad limit, ale dopiero w rozliczeniu rocznym.

"Zaciągnięty u fiskusa +dług+ odda więc dopiero do 30 kwietnia następnego roku. – Można to uznać za swego rodzaju formę kredytowania się – przyznaje Anna Misiak, partner w MDDP" - pisze "DGP".

plp/ aj/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 po_co

Trzeba to opodatkować bo to przecież przychód dla podatnika !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.