REKLAMA

Mo-Bruk złożył prospekt emisyjny do KNF

2020-08-03 08:10
publikacja
2020-08-03 08:10
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Mo-Bruk złożył prospekt emisyjny do KNF w związku z ubieganiem się o wprowadzenie do obrotu na GPW akcji imiennych serii B - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Główni akcjonariusze rozważają sprzedaż części akcji w ramach oferty publicznej, ale spółka nie zamierza emitować nowych akcji.

Harmonogram oraz szczegółowe parametry ewentualnej transakcji zostaną podane w momencie publikacji prospektu emisyjnego. Mo-Bruk podpisał umowy mandatowe z BM mBanku oraz Ipopema Securities.

"W 2017 roku rozpoczęliśmy przegląd opcji strategicznych. Złożenie prospektu emisyjnego wpisuje się w realizację jednej z możliwych dróg, jaką byłaby potencjalna sprzedaż części akcji. W ostatniej dekadzie przeznaczyliśmy na inwestycje blisko 200 mln zł, co zaowocowało znaczącym wzrostem mocy wytwórczych oraz wyników finansowych. Dzięki bardzo dobrej sytuacji płynnościowej mamy dostęp m.in. do finansowania dłużnego na atrakcyjnych warunkach, co pozwoli nam na kontynuację inwestycji i ekspansji. W związku z powyższym nie rozważamy emisji akcji" - powiedział prezes Mo-Bruk Józef Mokrzycki.

"Możliwa jest sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy, dostrzegając znaczny potencjał Mo-Bruk do kontynuacji wzrostu, zachowają pakiet większościowy. Mając na uwadze cel poprawy płynności akcji na GPW, zależy nam na włączeniu do akcjonariatu nowych inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych" - dodał.

Ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym GPW akcji imiennych serii B, należących do rodziny Mokrzyckich, stanowiących łącznie 34,38 proc. kapitału Mo-Bruku, ma służyć uporządkowaniu struktury akcjonariatu. Posiadane przez rodzinę Mokrzyckich akcje serii A, B i C zostały wcześniej wniesione do dedykowanej spółki (SPV).

Mo-Bruk działa w branży przetwarzania odpadów przemysłowych, niebezpiecznych oraz wybranych frakcji odpadów komunalnych. Firma z odpadów produkuje m.in. paliwa alternatywne, będące cennym surowcem energetycznym, a także według własnej, opatentowanej technologii wytwarza sztuczne kruszywo stosowane m.in. w drogownictwie lub jako materiał rekultywacyjny. Mo-Bruk posiada dwie spalarnie, w których przetwarzane są m.in odpady medyczne i niebezpieczne. Akcje spółki notowane są na głównym parkiecie GPW od 2012 roku. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki