Misiewicz zarabiał w MON 12 tys. zł brutto

Wiceminister obrony Bartosz Kownacki podał, że Bartłomiej Misiewicz jako szef gabinetu politycznego zarabiał w resorcie 12.001,24 zł brutto. Kownacki odpowiedział na zapytanie posłów w sprawie zarobków b. rzecznika MON, szefa gabinetu politycznego i asystenta szefa resortu Antoniego Macierewicza.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

13 kwietnia komisja PiS oceniła, że Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego. Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii; po spotkaniu z komisją partyjną Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS.

Kownacki odpowiadając z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej na zapytanie posła Cezarego Tomczyka (PO) i grupy posłów, podał, że od 14 kwietnia Misiewicz nie pracuje w resorcie, nie pełni żadnych funkcji i nie pobiera wynagrodzenia. "Nie pełni także żadnych funkcji w spółkach Skarbu Państwa, w których uprawnienia Skarbu Państwa wykonuje Minister Obrony Narodowej, ani w nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej technicznych instytutach badawczych" - napisał Kownacki.

Z odpowiedzi wynika, że Misiewicz dostawał w MON 6.070 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1.810 zł dodatku funkcyjnego i 4.121,24 zł dodatku specjalnego. Takie sumy brutto otrzymywał od 16 listopada 2015 do 31 marca 2017 r., jako szef gabinetu politycznego z wynagrodzeniem miesięcznym.

Od 1 kwietnia b. rzecznik został asystentem politycznym ministra Antoniego Macierewicza i zgodnie z ustawowymi przepisami dostawał wtedy kwotę między 2.590 zł a 3.170 zł brutto.

Po decyzji komisji partyjnej rzecznik rządu Rafał Bochenek oświadczył, że w opinii premier Beaty Szydło Misiewicz nie może być zatrudniony w MON ani żadnej instytucji podlegającej rządowi.(PAP)

ago/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~prawdawgały

BBRAWO DOBRA ZMIANA !
ZAORAĆ ORLIKI ,POSTAWIĆ POMNIKI !

! Odpowiedz
2 7 ~robus

Jak na pomoc aptekarska bez wyksztalcenia 12 tys. to niezla pensyjka .Pytanie tylko czy misiewicz nie dostawal tej kasy za dodatkowe atrakcje dla antka niszczyciela , tego goscia ktory od broszki dostal 30 tys. nagrody za niszczenie polskiej armii.Pisowska paranoja.

! Odpowiedz
7 10 ~Osa

Tylko 12 tys. za wywalenie szpiegow FSB? Kiedyś zrobią film o jego akcji i tych zdrajców co mieli w sejfie instrukcje od swoich oficerów prowadzących

! Odpowiedz
3 5 ~jaja

to ty Dzaninnger z MONa ?

! Odpowiedz
8 9 ~najzwyklejszepytania

Misiewicz zrobil kawal dobrej roboty! A co robili pol. komunisci z PZPR, ze trzeba im placic wypasione emerytury??? A co zrobila dla Polski ich lewacka, wyksztalcona poza granicami PL dziatwa, ze otrzymuje tak duze apanaze i panoszy sie w dyrektorskich gabinetach???

! Odpowiedz
7 7 ~Misek_aptekarz

general Misia zasluzyl to dostal
a co

! Odpowiedz
5 13 ~ichpotomkowie

tak jest! macie sie koncentrowac na misiewiczach a nie na tym ILE DOSTAJA - kosztem Polakow - stare komuchy z PZPR i ich potomkowie zainstalowani w finansach, bankowosci, biznesie itp. STRATEGICZNYCH MIEJSCACH -jako KADRA KIEROWNICZA- BLISKO DUZEJ FORSY!

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 20 ~widzacyto

lepiej sie zainteresujcie ILE zarabiaja komuszeSYNY na kierowniczych, prestizowych stolkach, resortowe dzieci - ojcow-PZPRowych karierowiczow. starym dziadom placicie wysokie emerytury a ich ustawione potomstwo szufladkuje TAKA KASE, za kt. CALA rodzine moga utrzymywac, zajmujac wielometrazowe lokale z WYSOKIMI SUFITAMI, rozbijajac sie terenowkami po calym swiecie i zyjac jak PANY!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~jj

Ok, przecież wiadomo, że za 6 tys. tylko kretyni pracują... ale dlaczego ta końcówka 1,24 ??

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.