Minister rodziny popędza samorządy. "Apeluję o wypłatę 500+ przed świętami"

Minister rodziny Marlena Maląg zaapelowała do wojewodów i samorządowców o sprawną wypłatę 500+ jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Świadczenia z różnych systemów wsparcia, przede wszystkim z programu "Rodzina 500+", stanowią ważną część domowego budżetu - podkreśliła.

(Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Minister zwraca uwagę w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej MRPiPS, że okres przed świętami Bożego Narodzenia to dla rodzin czas wzmożonych wydatków.

"Dla znacznej grupy polskich rodzin świadczenia z różnych systemów wsparcia materialnego, w szczególności programu Rodzina 500+, ale też świadczeń rodzinnych czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, stanowią ważną, a czasami główną, pozycję domowego budżetu" – pisze w liście do wojewodów i samorządowców minister rodziny.

Maląg zaapelowała w nim o jak najszybsze przekazanie przez wojewodów samorządom środków na wypłaty przez nie w grudniu należnych świadczeń, tak, aby środki te mogły trafić do rodzin przed Bożym Narodzeniem.

"Proszę również o bieżące monitorowanie stanu realizacji wypłat przez samorządy należnych świadczeń w grudniu, a także o szybkie interweniowanie na wszelkie pojawiające się sygnały o zagrożeniu otrzymania tych świadczeń przed świętami przez osoby do nich uprawnione. Poza tym każdy z nas pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, dołóżmy zatem wszelkich starań by takie właśnie były" – pisze szefowa MRPiPS.

Od 1 lipca br. świadczenie wychowawcze "500+" przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Według szacunków ministerstwa po rozszerzeniu formuły programu "Rodzina 500+", ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 1as

A potem dłuuugi zimny styczeń i płacz, że 500+ już przeżarte. Kij ma dwa końce.

! Odpowiedz
1 0 fbi_survelliance_van

Kwestie polityki socjalnej i rozwiązań dla firm muszą zostać przynajmniej zaczęte. Piątka to dobry start do wieloletniego planu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne