REKLAMA
WAŻNE

Minister Rau w Kijowie: Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności

2021-04-08 15:38
publikacja
2021-04-08 15:38
fot. Hubert Mathis / FORUM

Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic - oświadczył polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas czwartkowej wizyty w Kijowie.

"Minister Zbigbniew Rau zapewnił, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic" - podało polskie MSZ.

Wcześniej MSZ poinformowało, że ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau i Ukrainy Dmytro Kułeba omówili "zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2". Jak dodano, podczas wizyty minister Rau podkreślił: "Ukraina ma prawo się bronić!”.

Na początku czwartkowego spotkania Rau i Kułeba oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ jar/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marxs
oczywiście że Ukraina nie jest osamotniona są jeszcze sprzedajne głupy z pewnego skansenu które ich wspomogą materialnie i militarnie

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki