REKLAMA

Millennium DM rekomenduje "kupuj" KGL, cena docelowa 23,4 zł

2020-09-03 09:40
publikacja
2020-09-03 09:40
fot. Krystian Maj / FORUM

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 1 września, wydali zalecenie "kupuj" dla akcji Korporacji KGL. Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 23,4 zł.

Raport wydano przy kursie 17,4 zł.

W ocenie analityków, najistotniejsze zagrożenia dla spółki wiążą się z regulacjami dotyczącymi opakowań.

"Według zarządu spółka jest relatywnie dobrze przygotowana na kolejne wymagania stawiane przez UE. Inwestycje w ostatnich latach pozwalają na produkcję opakowań w 100 proc. z recyklatów, a KGL opracowuje opakowania z łatwych do recyclingu monomateriałów. Wymogi regulacyjne mogą wręcz tworzyć przewagę konkurencyjną KGL. Z drugiej jednak strony nowy podatek na poziomie 0,8 euro za kg niepoddanych recyklingowi tworzyw sztucznych (w zależności od szczegółów) spowodują większą konkurencyjność opakowań z alternatywnych materiałów. Zmiany regulacyjne mogą więc tworzyć presje na marże, a siła ich wpływu jest trudna do przewidzenia" - napisano.

"W ostatnich latach wyraźnie rośnie udział wyżej marżowego segmentu produkcji, a w segmencie dystrybucji rośnie udział wyżej marżowych tworzyw specjalistycznych. Te pozytywne tendencje powinny częściowo zniwelować presję na marże związane z regulacjami" - dodano.

Rekomendacja została opracowana przez DM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Marcin Palenik, nastąpiło 1 września o godz. 15.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

37034724_Korporacja KGL_01_09_2020.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki