48 mld zł rozdane przed wyborami?

Prawie 48 mld zł to roczne korzyści gospodarstw domowych w wyniku zmian w świadczeniach i podatkach wprowadzonych w kończącej się właśnie kadencji - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

(fot. Krystian Maj / KPRM / Flickr)

"DGP" informuje, że Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA od kilku kadencji analizuje, jak działania poszczególnych rządów przełożyły się na dochody Polaków, biorąc przy tym bilans składanych wyborczych obietnic i faktycznie wprowadzonych rozwiązań.

"Ekonomiści Centrum wzięli pod lupę działania rządu PiS w systemie podatkowo-świadczeniowym. Główny wniosek: po wprowadzonych zmianach gospodarstwa domowe rocznie zyskały w sumie 47,7 mld zł" - czytamy.

"DGP" tłumaczy, że kwotę tę należy rozumieć jako bilans rozwiązań korzystnych - jak dodatki 500+ czy ostatnie obniżki podatków - i niekorzystnych, np. zamrożenia progów PIT.

"Jednocześnie korzyść gospodarstw domowych to koszt dla finansów publicznych, który najbardziej uwidoczni się w wielkości wydatków na transfery społeczne" - wskazuje dziennik. (PAP)

aop/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 histeryk

Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA

https://cenea.org.pl/pl/

:-)))

! Odpowiedz
16 33 search

Jako obywatel II sortu chce spac spokojnie dlatego kase w waluty, zloto i za granice.

! Odpowiedz
34 9 1as

Najlepiej wyjedź zaraz za swoją kasą.

! Odpowiedz
4 26 search odpowiada 1as

juz to zrobilem :-)))

! Odpowiedz
8 38 r4k

Kłąmią, Mi podatki podwyższyli.

! Odpowiedz
7 15 domisie

I nie ma deficytu co jest jeszcze większym zaskoczeniem niż same rozdawanie. A trzeba pamiętać że inflacja zabiera 40 mld zadłużenia rocznie.

! Odpowiedz
1 13 histeryk

deficyt był, jest i będzie. Pod tym względem nic się nie zmieniło.

! Odpowiedz
33 68 qqryk

Zyskały 48 mld zł teraz, ale w ciągu 20 lat będą musiały wszystko zwrócić, wraz z odsetkami i prowizjami. Nie ma to jak żyć na kredyt!
Czeka na mieszkańców Polski inflacja i zapaść gospodarcza jak z lat 1980 a następnie zubożenie społeczeństwa i rozpad struktur państwa oraz wyprzedaż za darmo majątku narodowego znane z lat 1990 - a potem będzie można zacząć odbudowywać kraj po raz kolejny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 27 marianpazdzioch

Po Gierku przynajmniej zostały wielkie budowle socjalizmu. No i naprodukował ludzi - późniejszych emigrantów ekonomicznych. Po dekadzie Kaczyńskiego nie będzie nawet tego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne