REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Mieszkańcy Warszawy zdecydują o wyglądzie recyklomatów

2019-12-16 16:55
publikacja
2019-12-16 16:55
Mieszkańcy Warszawy zdecydują o wyglądzie recyklomatów
Mieszkańcy Warszawy zdecydują o wyglądzie recyklomatów
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Zielone, żółte, niebieskie albo z nadwiślańskim widokiem - o wyglądzie nowych recyklomatów zadecydują mieszkańcy Warszawy - poinformował stołeczny ratusz. Głosowanie potrwa do 19 grudnia, a urządzenia ze zwycięską grafiką pojawią się na ulicach miasta na początku 2020 r.

Mieszkańcy stolicy mogą wybrać jedną z czterech propozycji wyglądu recyklomatów na stronie um.warszawa.pl/nowerecyklomaty. Do wyboru są m.in. zielone, żółte, niebieskie, a także z nadwiślańskim widokiem. Urządzenia ze zwycięską grafiką pojawią się na ulicach miasta na początku 2020 r. Ratusz zapewnia, że nowe maszyny będą pracowały szybciej i będą się rzadziej psuły.

Urząd miasta zaznaczył, że podczas pilotażu mieszkańcy włożyli do recyklomatów ponad 70 tys. butelek plastikowych, 16 tys. szklanych i prawie 27 tys. puszek. W zamian mogli otrzymać rabat na kawę w jednej z sieci kawiarń, tańszy bilet do jednej z sieci kin i dwóch teatrów.

"To innowacyjna akcja realizowana w tak dużej skali. Mieszkańcy są nagradzani za działanie na rzecz ochrony środowiska i mogą wymienić swoje punkty na to, co jest dla nich najbardziej atrakcyjne. Przy okazji uczą się zasad selektywnej zbiórki odpadów" – powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Jak podał urząd miasta, biorąc pod uwagę opinie o pierwszych wersjach recyklomatów, zdecydowano o zmianie producenta automatów. Zapewnił jednak, że zebrane latem punkty nie stracą ważności, a od nowego sezonu będzie szersza oferta nagród.

dka/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wojna z plastikiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki