REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Media: Państwo Islamskie zagroziło Rosji kolejnymi zamachami terrorystycznymi

2024-03-25 14:52
publikacja
2024-03-25 14:52
Dodaj Bankier.pl w Google

Prowincja Chorasan Państwa Islamskiego (IS), czyli afgańskie skrzydło tej organizacji terrorystycznej, zagroziło Rosji kolejnymi atakami w reakcji na torturowanie przez rosyjskich funkcjonariuszy bojowników IS, którzy dokonali w piątek zamachu w Krasnogorsku pod Moskwą - przekazały w poniedziałek media z Iranu.

Media: Państwo Islamskie zagroziło Rosji kolejnymi zamachami terrorystycznymi
Media: Państwo Islamskie zagroziło Rosji kolejnymi zamachami terrorystycznymi
fot. Dmitry Golubovich / / Russian Look

"Do wszystkich dzikich Rosjan, a w szczególności do Putina! Strzeżcie się! Nie myślcie, że nie mamy możliwości, by zemścić się na was za naszych zniewolonych braci (...) Zadamy wam taki cios w głowę, że zapamiętają go wszystkie pokolenia (...) Oczekujcie bardzo ciężkich, śmiertelnych, krwawych, bolesnych, piekielnych i niszczycielskich ciosów. Bardzo szybko!" - ostrzegło IS w komunikacie cytowanym przez irański portal Parsine i ukraińską agencję UNIAN.

W piątek terroryści zaatakowali salę koncertową w podmoskiewskim Krasnogorsku. Do widzów otworzono ogień, eksplodowały ładunki wybuchowe. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku. Zginęło co najmniej 137 osób, a ponad 180 zostało rannych.

W poniedziałek w godzinach porannych w rosyjskich mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 144, a w szpitalach wciąż pozostaje 97 osób poszkodowanych w wyniku zamachu.

Odpowiedzialność za atak wzięła na siebie organizacja Państwo Islamskie prowincji Chorasan. Rosyjskie władze powiadomiły, że schwytano czterech sprawców zamachu i nie są to obywatele Rosji. W niedzielę sąd w Moskwie zdecydował o ich aresztowaniu do 22 maja, w oczekiwaniu na proces.

Wakacje na giełdzie

W sieciach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ujęci bojownicy IS byli brutalnie traktowani przez rosyjskich funkcjonariuszy, m.in. jednemu z nich odcięto fragment ucha, a inny miał być torturowany elektrowstrząsami. (PAP)

szm/ adj/

arch.

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (32)

dodaj komentarz
remmah
Islamscy fanatycy kontra rosyjscy faszyści. Jak się zajmą sobą, to może sąsiedzi będą mieli chwilę spokoju. W dodatku wszyscy polegli wojownicy idą bezpośrednio do nieba (patryjarcha Cyryl i imamowie tak zapewniają). Wszyscy zadowoleni.
zoomek
Przecież na zabili Putina tylko jakieś randomowe osoby być może nawet nie lubiące pułkownika KGB.
No bzdura.
pies-budowniczy
Czy konflikt Palestyny z Izraelem zakończył się . Niema na polskich portalach na ten temat informacji.Tak tylko się pytam.
talmudd
w palestynie odbywa się ludobójstwo .....którego współsprawca jest hegemon.....który już dawno przestał być wzorem moralnym.....więc używa "państwa islamskiego" żeby odwrócić uwagę .......80% świata widzi co się dzieje......niestety tutaj panuje wszechobecna propaganda ...czasami ma się wrażenie ze czegoś takiego jak polacy w palestynie odbywa się ludobójstwo .....którego współsprawca jest hegemon.....który już dawno przestał być wzorem moralnym.....więc używa "państwa islamskiego" żeby odwrócić uwagę .......80% świata widzi co się dzieje......niestety tutaj panuje wszechobecna propaganda ...czasami ma się wrażenie ze czegoś takiego jak polacy ......już nie ma...:(:(
zoomek
To niedobra jest ... pytać.
fiat126p
Jeżeli z wielu konfliktów akurat ten najbardziej cię interesuje, poszukaj na "niepolskich".
Zamachy w Rosji są o tyle ważne, że nie wiadomo jaka będzie odpowiedź. Rosja (Putin) ustami kłamcy Pieskowa zapowie IS zemstę a faktycznie może ograniczyć interes w Syrii (niech się Turcja, USA i Izrael martwią) i przekierować
Jeżeli z wielu konfliktów akurat ten najbardziej cię interesuje, poszukaj na "niepolskich".
Zamachy w Rosji są o tyle ważne, że nie wiadomo jaka będzie odpowiedź. Rosja (Putin) ustami kłamcy Pieskowa zapowie IS zemstę a faktycznie może ograniczyć interes w Syrii (niech się Turcja, USA i Izrael martwią) i przekierować siły i środki na Ukrainę.
search
Czeczeni tez nie zapomnieli co Putin z nimi robil.
fiat126p
Zwłaszcza wysługujący się Putinowi kacyk Ramzan Kadyrow?...
einstachu
Fascynujące jest to moralne rozróżnienie morderców spod znaku CCCP i morderców spod znaku PI. Można odnieść wrażenie, że postępowy Zachód uznaje kacapskich mężczyzn gwałcących ukraińskie dziewczynki, kobiety i staruszki za takich, no trochę "be", ale ostatecznie do wybaczenia, natomiast Islamiści broniący swoich kobiet Fascynujące jest to moralne rozróżnienie morderców spod znaku CCCP i morderców spod znaku PI. Można odnieść wrażenie, że postępowy Zachód uznaje kacapskich mężczyzn gwałcących ukraińskie dziewczynki, kobiety i staruszki za takich, no trochę "be", ale ostatecznie do wybaczenia, natomiast Islamiści broniący swoich kobiet przed skutkami moralności postępowej, no to już są absolutni terroryści, wróg wspólny, i tutaj moglibyśmy nawet p. Putinowi "iść na rękę"?
itso_undefined
tak się kończy zabawa władzą przez niekompetentne osoby

Powiązane: Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki