REKLAMA

Marka wnioskuje o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego

2017-01-12 15:22
publikacja
2017-01-12 15:22

Notowana na rynku NewConnect spółka Marka, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych osobom fizycznym, złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Jak tłumaczy firma, decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie: zmianą prognoz finansowych na 2016 r. oraz bardzo niską wartością objęcia emitowanych obligacji serii L4.

Marka obniżyła w połowie listopada prognozy na 2016 r. Zamiast 1,32 mln zł zysku netto spodziewa się 2,56 mln zł straty. - Spółka zauważa utrzymujący się w dalszym ciągu spadek zgłoszeń na nowe pożyczki od nowych klientów. Brak sprzedaży nowych produktów wynika z dodatkowych rządowych transferów socjalnych, które pojawiły się w wielodzietnych gospodarstwach domowych. Zakładany przez Spółkę plan sprzedażowy nie jest realizowany na zakładanym poziomie. Przyczyniła się do tego między innymi duża rotacja przedstawicieli handlowych Spółki. W obecnych warunkach rynkowych oraz mając na uwadze specyfikę bezpośredniej pracy przedstawicieli handlowych z klientami przy obsłudze w domu, nie wszyscy przedstawiciele spełniają kryteria profesjonalnej obsługi klientów, a ma to bezpośredni wpływ na wielkość sprzedaży i ściągalność rat pożyczek - informowała wówczas spółka.

Zarząd przekonuje jednak, że sytuacja nie jest krytyczna. - Spółka bowiem z wyniku finansowego w obszarze sprzedażowym posiada wystarczające środki finansowe pozwalające na pokrycie zobowiązań bieżącej działalności operacyjnej i zapewnienie spółce funkcjonowania - napisano w czwartkowym komunikacie.

- Niemniej przeterminowane należności w skład, których wchodzą niespłacane pożyczki, których windykacja jest niemożliwa zwiększa wartość odpisów aktualizacyjnych i stawia spółkę w sytuacji, w której nie będzie możliwe w najbliższych latach obsłużenie wymagalnych zobowiązań pozyskanych z finansowania zewnętrznego. Ponadto ewentualne, negatywne nastawienie podmiotów finansujących działalność emitenta, mogłoby doprowadzić do sytuacji niewypłacalności spółki - dodano.

PAP/ jow/ osz/ BPL/ at

Źródło:Bankier24
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~500PlusDajeWzrosty
Program 500 plus spowoduje spadek niespłaconych kredytów. Dlatego 500+ spowodował w pirewszym roku wzrost sprzedaży Biedronki. A jak się już ludzie najedzą, to zaczną brać kredyty na spełnianie nowych zachcianek. Już nie muszą korzystać z usług lichwy, bo mając stałe dochody moga z podniesioną głową udać się Program 500 plus spowoduje spadek niespłaconych kredytów. Dlatego 500+ spowodował w pirewszym roku wzrost sprzedaży Biedronki. A jak się już ludzie najedzą, to zaczną brać kredyty na spełnianie nowych zachcianek. Już nie muszą korzystać z usług lichwy, bo mając stałe dochody moga z podniesioną głową udać się do normalnego Banku.
~jak_jest
Co to za KOD firma która bankrutuje z powodu 500+ , brawo rząd lichwa odchodzi
karolina161
Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl.
~Eskimos
2,5 miliona straty.
Pożyczają na ujemny procent:)
~Szulernia
Na tym NC to chyba wchodzą tylko po to, żeby sprzedać papiery i ogłosić upadłość w ciągu roku. Taki pomysł na byznes.
~endrzej
Tak ciężko pojąć.brali pożyczki teraz biorą 500+ po 1000-2000 tyś i nie biorą pożyczek.
I git hieny
~yup
>> teraz biorą 500+ po 1000-2000 tyś

Strasznie płodni ludzie!
Wygląda na to, że mając 2000-4000 dzieci nie mieli wyjścia innego jak chwilówka "u Marka".

>> i nie biorą pożyczek

Łobuziaki!
~Baca
A co ma do tego 500+
Faking kolejny portal nieprzychylny zmianom zachodzącym w tym pomanionym kraju
Won do niemiec tam skad przychodzicie
~mx
Raczej to nie efekt 500+, tylko tego, że konkurencja obniżyła RRSO i Marka nie dała rady temu sprostać.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki