REKLAMA

Mabion kupił bioreaktory do swojego zakładu za 2,3 mln euro netto

2021-11-30 15:44
publikacja
2021-11-30 15:44
Mabion kupił bioreaktory do swojego zakładu za 2,3 mln euro netto
Mabion kupił bioreaktory do swojego zakładu za 2,3 mln euro netto
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Mabion zawarł ze szwajcarską spółką Adolf Kühner AG umowę zakupu czterech bioreaktorów o pojemności 2.500 litrów każdy wraz usługami dodatkowymi - podała spółka w komunikacie. Wartość umowy wynosi 2,3 mln euro netto.

"W ramach umowy dostawca wyprodukuje i dostarczy spółce cztery bioreaktory zgodne z określoną w umowie specyfikacją, z czego dwa z nich będą stanowić element drugiej linii wytwórczej, a dwa kolejne posłużą do wymiany istniejących bioreaktorów w ramach modernizacji zakładu spółki" - napisano w komunikacie.

"Dostawca będzie odpowiedzialny za uruchomienie i konfigurację urządzeń w zakładzie wytwórczym spółki w Konstantynowie Łódzkim oraz za przeszkolenie pracowników spółki. Zamówione urządzenia mają spełniać wymagania zarówno europejskie, jak i amerykańskie w zakresie GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania)" - dodano.

Mabion poinformował, że zakup urządzeń zostanie sfinansowany ze środków własnych spółki i wchodzi w skład nakładów inwestycyjnych na poziomie 45-50 mln zł, których wydatkowanie jest planowane z przeznaczeniem na aparaturę procesową i analityczną do zwiększenia mocy wytwórczych w istniejącym zakładzie.

Mabion oczekuje, że nowe bioreaktory będą zdolne do pracy wytwórczej od II kwartału 2023 r.

Zakup bioreaktorów ma pozwolić na podwojenie obecnych mocy wytwórczych spółki.

"Rozbudowa mocy wytwórczych w pierwszej kolejności umożliwi zwiększenie produkcji kontraktowej antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19 na rzecz Novavax, Inc., a łącznie z rozważaną budową nowej fabryki wyposażonej w dodatkowe bioreaktory pozwoli na zabezpieczenie mocy wytwórczych pod planowane usługi kontraktowego wytwarzania na rzecz kolejnych partnerów biznesowych, jak również na potrzeby przyszłej produkcji leku MabionCD20 po pozytywnym zakończeniu procedury rejestracyjnej w Europejskiej Agencji Leków" - dodano. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki