REKLAMA

MSZ ostrzega przed wakacjami w Kenii

Malwina Wrotniak2014-07-02 09:56redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2014-07-02 09:56
MSZ ostrzega przed wakacjami w Kenii
MSZ ostrzega przed wakacjami w Kenii
fot. msz.gov.pl /

Nie tak skomercjalizowana jak Egipt, ale też nie tak surowa jak inne części kontynentu – Kenia staje się coraz modniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów Polaków. Od kilku sezonów na dobre zadomowiła się w ofertach popularnych biur podróży. Tymczasem od wczoraj MSZ ostrzega wyjeżdżających do tego kraju.

Według ostatniego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Kenia zajęła miejsce w pierwszej piętnastce kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje w sezonie 2013/2014. Prześcignęła tym samym Dominikanę, Wyspy Zielonego Przylądka czy Sri Lankę.

Wakacje w Kenii na wyciągnięcie ręki

Na tygodniowe wakacje w 4-gwiazdkowym hotelu można wyjechać już za ponad 3 tys. zł. Jeśli dodać, że Kenia nie jest tak oblegana jak najpopularniejszy kurort na tym kontynencie Egipt, i że oferuje trochę inne możliwości turystyczne, staje się zrozumiałe, że zyskuje na popularności.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało jednak ostrzeżenie dla turystów wyjeżdżających do Kenii, nadając mu drugi („Ostrzegamy przed podrożą”) z czterech stopni. Resort uzasadnia swój komunikat podwyższonym ryzykiem napadów rabunkowych i terrorystycznych.

MSZ zdecydowanie odradza podróży do Mombasy i pobliskich miejscowości na Wybrzeżu, Kwale, Kilifi i Lamu oraz na północ od masywu górskiego Mt. Kenya. Nie poleca również odwiedzania miejsc położonych na pograniczu z Sudanem Południowym i Somalią. Za ryzykowne uznaje też podróże do Nairobi.

MSZ ostrzega wczasowiczów

Wszystkim przebywającym w Kenii MSZ nakazuje zachować szczególne środki ostrożności w miejscach publicznych, zwłaszcza barach i centrach handlowych, na dworcach autobusowych, a także na terenie obiektów religijnych, w hotelach, w pobliżu atrakcji turystycznych oraz w środkach komunikacji publicznej.

Odradza się ponadto zbliżania się do ulicznych demonstracji i innych dużych zgromadzeń publicznych. W celu zmniejszenia ryzyka napadu MSZ zaleca, by używać dobrze oznaczonych taksówek, zamykać drzwi i okna w pojazdach, nosić wyłącznie niewielkie kwoty pieniędzy, nie zakładać biżuterii, znać numery telefonów alarmowych i nie dyskutować z uzbrojonymi bandytami.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:
Tematy
Nowy MG ZS Hybrid+ z ubezpieczeniem za 1 zł na rok.
Nowy MG ZS Hybrid+ z ubezpieczeniem za 1 zł na rok.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Mason
Byłem w lutym w Nairobi i nie jest ani odrobinę bardziej niebezpiecznie niż kiedykolwiek. Jak zwykle msz straszy, żeby naganiać na Włochy i Grecję, bo mają takie wytyczne z UE.
~marek
wolę do włoch i grecji niż stracić życie pijąc kawę w centrum handlowym w nairobi, jak to miało miejsce rok temu. Chrześcijanie pod ścianę i kulka w łeb. Życzę przyjemnych pobytów.
~dana
A do tego należy dodać ryzyko infekcji HIV w przypadku kontaktu z wszędobylskimi małpami które są nosicielami tej choroby. O malarii nie wspominam. Poza tym KENIA JEST PIĘKNA

Powiązane: Egipt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki