REKLAMA

MLP Group zakłada wynajęcie 250-300 tys. m kw. powierzchni w '23

2023-02-07 09:46
publikacja
2023-02-07 09:46

MLP Group, deweloper obiektów logistycznych, w 2022 r. wynajął około 240 tys. m kw. powierzchni. W 2023 r. zakłada zwiększenie poziomu komercjalizacji o około 20 proc. i wynajęcie ok. 250-300 tys. m kw. powierzchni - podała spółka w komunikacie prasowym.

MLP Group zakłada wynajęcie 250-300 tys. m kw. powierzchni w '23
MLP Group zakłada wynajęcie 250-300 tys. m kw. powierzchni w '23
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"W bieżącym roku zakładamy wynajęcie ok. 250-300 tys. m kw. powierzchni. Jeśli osiągniemy takie wyniki, to zapewnią nam one około 20 proc. wzrost najmu w porównaniu do dokonań z minionego roku. Założenia są realne, ponieważ cały czas bardzo aktywny jest segment light industry, co związane jest z przenoszeniem produkcji z Azji do Europy" – powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym, Agnieszka Góźdź, członek zarządu, Chief Development Officer w MLP Group.

Jak podano, zarząd z optymizmem patrzy na kolejne okresy, a popyt na powierzchnie magazynowe utrzymuje się na stabilnym poziomie w całej Europie.

"Miniony rok był dla nas kolejnym bardzo udanym okresem pod względem leasingu. Skomercjalizowaliśmy około 240 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni, pomimo trudnej sytuacji w gospodarce europejskiej odczuwającej skutki m.in. pandemii, zbrojnej agresji Rosji w Ukrainie oraz wysokiej inflacji. MLP Group, podobnie jak cała branża magazynowa, było beneficjentem zmiennej sytuacji na rynku globalnym, powodującej potrzebę skracania przez inwestorów łańcuchów dostaw, przenoszenia działalności do krajów europejskich oraz zabezpieczenia większych powierzchni magazynowych. Duży wzrost zainteresowania najemców dotyczył również obiektów budowanych w ramach tzw. logistyki miejskiej, oferujących niewielkie moduły magazynowe oraz nowoczesne powierzchnie biurowe zlokalizowane w obrębie dużych aglomeracji" – dodała Agnieszka Góźdź.

Grupa obsługuje aktualnie 22 parki logistyczne i zarządza powierzchnią ponad 1 mln m kw. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki