REKLAMA

MDG sprzedaje Medi-Lynx, chce skupić się m.in. na rozwoju technologii i ekspansji geograficznej

2022-07-18 11:44
publikacja
2022-07-18 11:44
MDG sprzedaje Medi-Lynx, chce skupić się m.in. na rozwoju technologii i ekspansji geograficznej
MDG sprzedaje Medi-Lynx, chce skupić się m.in. na rozwoju technologii i ekspansji geograficznej
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Medicalgorithmics, po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży Medi-Lynx, chce ponownie skoncentrować się na rozwoju technologii, silniejszym wsparciu partnerów zagranicznych i ekspansji geograficznej - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd kontynuuje proces przeglądu opcji strategicznych.

W piątek pomiędzy Medicalgorithmics, React Health Holdings, Medi-Lynx Cardiac Monitoring i Medi-Lynx Holdings jako kupującymi oraz Medicalgorithmics US Holding Corporation jako sprzedającym została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży udziałów Medi-Lynx. Transakcja zamyka proces reorganizacji działalności grupy na rynku USA.

W efekcie zawarcia odrębnych umów licencji i wsparcia Medicalgorithmics powróci do modelu działania na rynku amerykańskim sprzed nabycia Medi-Lynx, czyli świadczenia usług i dostaw technologii służących do diagnozowania arytmii. Model ten rozwijany jest przez spółkę na rynkach poza USA.

"Za nami kilkanaście bardzo trudnych i wyczerpujących miesięcy, ale z satysfakcją możemy ogłosić, że umowa z React Health w praktyce zamyka reorganizację działalności Medicalgorithmics na rynku USA. Wracamy do modelu, w którym prowadziliśmy tam działalność przed 2015 rokiem i który sprawdza nam się doskonale na pozostałych rynkach" - poinformował w komunikacie prasowym członek zarządu Maciej Gamrot.

Medicalgorithmics jest dostawcą technologii i usług na rzecz lokalnych partnerów, którzy znając specyfikę poszczególnych rynków sprzedają rozwiązania grupy do monitoringu rytmu serca.

"Pracujemy na bazie długoterminowych umów, znacząco mitygując ryzyko biznesowe w turbulentnych czasach, co istotnie ułatwia budżetowanie i planowanie dalszego rozwoju działalności grupy – zarówno ekspansji geograficznej, jak i produktowej. Przy założeniu wywiązywania się wszystkich stron z podjętych zobowiązań, a także przy założeniu realizacji naszych celów na wszystkich rynkach, płynność Medicalgorithmics jest zabezpieczona. To daje nam bezpieczeństwo i solidne podstawy do prowadzenia działalności. Jednocześnie kontynuujemy proces przeglądu opcji strategicznych, poszukując optymalnych scenariuszy dla dalszego rozwoju" – poinformował Gamrot.

"Teraz wreszcie będziemy mogli ponownie skoncentrować się na kluczowych dla nas obszarach - rozwoju technologii, silniejszym wsparciu wszystkich naszych partnerów zagranicznych i dalszej ekspansji na inne rynki geograficzne" - dodał Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics.

Zarząd wskazał, że spółka planuje rozpoczęcie prac zmierzających do komercjalizacji urządzenia QPatcha w USA.

"Chcemy też uruchomić działania mające na celu możliwie najszybsze wejście z tym produktem na inne rynki zagraniczne, na których jesteśmy i planujemy być obecni. Mamy więc jasno określony plan działania, którego sukcesywną realizację znacząco ułatwia nam „reset” naszej działalności biznesowej w wyniku zawartej transakcji sprzedaży Medi-Lynx" – poinformował Jerzakowski.

Wartość transakcji sprzedaży udziałów Medi-Lynx obejmuje kwotę stałą nie niższą niż 1,750 mln USD, (cena powiększa się o wartość środków pieniężnych) oraz część zmienną, dotyczącą odpowiednio po 65 proc. wartości ewentualnych zwrotów zapłaconych podatków i oszczędności z tytułu różnic między potencjalnie spornymi zobowiązaniami podatkowymi i faktycznie zapłaconymi kwotami za lata 2014-2020, pomniejszone o koszty uzyskania.

Efektem zawarcia umowy będzie także umorzenie większości wierzytelności przysługujących Medicalgorithmics względem Medi-Lynx w łącznej kwocie ok. 14 mln USD. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki