MDG liczy na zwiększenie liczby wniosków o płatność w USA

2020-05-28 15:52
publikacja
2020-05-28 15:52
fot. Robert Gardziński / FORUM

Amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics liczy na wzrost liczby składanych wniosków o płatność od ubezpieczycieli do 8 tys. w czwartym kwartale - podali przedstawiciele grupy. Taka liczba wniosków ma pozwolić na osiągnięcie dodatnich przepływów pieniężnych.

"Obecnie spodziewamy się 5-6 tys. wniosków miesięcznie w drugim kwartale i wchodząc w trzeci kwartał. 8 tys. wniosków to nasze obecne założenie na czwarty kwartał, które - łącznie z dokonanymi oszczędnościami kosztowymi - pozwala nam oczekiwać pozytywnych przepływów pieniężnych" - powiedział podczas czwartkowej telekonferencji członek zarządu Medicalgorithmics i dyrektor zarządzający Medi-Lynx Peter Pellerito.

"Osiągnięcie poziomu 10 tys. wniosków na koniec roku byłoby zbyt optymistycznym założeniem - by tak się stało, musiałoby wydarzyć się coś wyjątkowego" - dodał.

Prezes Marek Dziubiński podał, że kluczowym czynnikiem wpływającym na mniejszą liczbę wniosków jest pandemia COVID-19, która w znacznym stopniu utrudniła prowadzenie działalności w wielu stanach w USA.

"Gdy wszystko wróci do normy, spodziewamy się osiągnięcia poziomu 10 tys. wniosków miesięcznie" - dodał.

Medi-Lynx Cardiac Monitoring, amerykańska spółka zależna Medicalgorithmics, złożyła w kwietniu 2020 roku 4,93 tys. wniosków o płatność od ubezpieczycieli z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG, wobec 7,5 tys. wniosków w marcu. Spółka oczekiwała wcześniej, że liczba wniosków do końca 2020 roku może przekroczyć 10 tys. miesięcznie.

Pellerito poinformował, że koszty operacyjne spółki Medi-Lynx spadną w trzecim i czwartym kwartale o 15-20 proc. dzięki oszczędnościom, wynikającym m.in. z wdrożenia pracy zdalnej oraz automatyzacji.

Jak podał podczas konferencji Maksymilian Sztandera, członek zarządu ds. finansowych, ujemne przepływy pieniężne spółki w kwietniu wyniosły ok. 2 mln zł. Firma oczekuje poprawy w kolejnych okresach.

"Nie spodziewamy się utrzymania takiego poziomu ujemnych przepływów. Nasz bazowy scenariusz to kontynuowanie działalności bez pozyskiwania dodatkowego kapitału" - powiedział Sztandera.

W pierwszym kwartale 2020 roku przepływy pieniężne netto Medicalgorithmics wyniosły minus 4,88 mln zł wobec 3,16 mln zł dodatniego salda rok wcześniej.

Sztandera poinformował, że spółka spodziewa się w drugim kwartale znacznego spadku przychodów - ze względu na pandemię - ale również kosztów operacyjnych, zarówno w Medi-Lynx, jak i spółce-matce.

Medicalgorithmics oczekuje utrzymania pozytywnych tendecji wynikowych w zakresie działalności poza Stanami Zjednoczonymi. W pierwszym kwartale sprzedaż poza USA - stanowiąca mniejszą część biznesu grupy - wzrosła kwartał do kwartału o 21 proc. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki